2009-01-13 Barbara Morgenstern, Ośrodek Podstaw Twórczych, Wrocław

W oparciu o informacje opublikowane przez Ośrodek Podstaw Twórczych (OPT) już dziś zapraszamy Was na wyjątkowy styczniowy koncert:

Barbara Morgenstern
(avant-pop / elektronika, Monika Enterprise)

Znakomita niemiecka wokalistka zwana divą Berlina i królową avantpopu Barbara Morgenstern, 13 stycznia 2009 r. wystąpi we wrocławskim OPT. Jej koncert inicjuje polską część trasy koncertowej, promującą najnowszy album pt. „BM„, wydany w listopadzie 2008 roku nakładem wydawnictwa Monika Enterprise.

Więcej informacji o albumie „BM” Barbary Mornenstern

Nowa płyta jest o wiele bardziej akustyczna i wykracza daleko poza granice muzyki elektronicznej czy tzw. elektropopu – podaje dystrybutor krążka i organizator trasy, Gusstaff Records. Barbara pisze i śpiewa jeszcze piękniejsze piosenki nie wpadając jednak w niebezpieczną pułapkę mainstream’owego popu. Mimo jak zwykle pięknego głosu i melodii znajdziemy tu jednak dużo szorstkości, trochę pochowanych kakofonii i pokrzywionych rytmów.

Ciekawskie wiewiórki donoszą, że tym razem Barbara eksperymentuje z językiem polskim – w kawałku otwierającym album „Driving My Car”. Z kolei utwór „Camouflage” został nagrany i zaśpiewany razem z ikoną sceny awangardowej: Robertem Wyattem. Innym znakomitym gościem na płycie jest Julia Kent (wiolonczelistka grupy Antony And The Johnsons).

Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie perkusista Arne Ghosh.

Miejsce i czas:

Wrocław, 13 stycznia 2009 r.
Ośrodek Postaw Twórczych – ul. Działkowa 15

start: godz. 20:00. wstęp 30 pln (przedsprzedaż 20 pln*)

%d bloggers like this: