[30-10-10] Bass Liberate – Halloween Edition @ Melin Cafe, Wrocław

Już 30 października Bass Librate w Melin Cafe (Wrocław).

Będzie to kolejna odsłona dobrze znanego cyklu junglowo-drumowego tworzonego przez Free Mind Section Crew.

Na edycję Halloweenową zapraszamy do jeszcze świeżutkiego, a już jednego z ciekawszych miejsc na klubowej mapie Wrocławia – Melin Cafe. Na dwóch salkach (jungle/d’n’b oraz dubstep) zagrają członkowie Free Mind Section w nowym składzie oraz goście, o których trochę więcej poniżej.

 

POGANIACZE KÓZ [Łódź]

Skład Poganiacze Kóz powstał w 2004 roku. Ciężko sobie przypomnieć jak doszło do tego, że Kaps i Goofyman postanowili razem zaistnieć na łódzkiej scenie. Długo zajęło znalezienie odpowiedniej nazwy, która określiła by temperament dwóch kumpli. Pomysł pojawił się, kiedy jeden z łódzkich dji sprzedając płyty Kapsowi powiedział, że ma dosyć syren, łamanego bitu i poganiaczy kóz na wokalu. Cel był jeden: GRAĆ JUNGLE.

Ten styl zawsze pozostawał w cieniu na łódzkich imprezach, ale to nie przeszkodziło Poganiaczom w spełnianiu swojego planu. Zagrali na wielu imprezach z zagranicznymi gośćmi w różnych miastach Polski. Moda i muzyka ciągle się zmieniała w ciągu 10 letniej działalności Poganiaczy. Jednak zostali wierni swoim zamierzeniom. Obecnie ich sety są mieszanka klasycznych jungli i nowych brzmień. Mixują nowe raggajungle, breakcore oraz swoje produkcje.

DJ Kaps [Poganiacze Kóz / Łódź]

dzieś głęboko w pod łódzkich lasach wychował się w śród kur dzików jeleni, jeży i innych niebezpiecznych zwierząt w województwie człowiek o imieniu Michał… W normalnej rodzinie oraz przy pomocy specjalistów udało się wyprowadzić go na rozumna istotę… Niestety zwierzęcy instynkt pozostał… Sukces psychologów i dobranych rodziców nie trwał długo! Kaseta która posiadała bezcenna zawartość, a dokładnie nagraną audycje z radia kool fm, gdzie zaprezentowano jeden z najciemniejszych gatunków muzycznych JUNGLE wywołała wilka z lasu.

Od tamtej chwili życie Michała nie było już takie same… Przeobraził się w grajka o ksywce Dj Kaps. Terroryzuje ludzi połamanym bitem i wokalem, od którego ludzie we wsi łapią za różaniec. Krążą o nim dziwne i makabryczne legendy… Założył sektę o nazwie Poganiacze Kóz, podejrzany jest o prowadzenie czarnych mszy, gwałtów anal-ogowych oraz nakłaniania ludzi do słuchania ragga jungle.

Występował z wieloma zagranicznymi przedstawicielami tego gatunku. Dzięki graniu przez 10 lat połamanych dźwięków zdobył szacunek i poparcie u wielu ludzi. Niczym wilk wyjący do księżyca Kaps swoim skreczem przyprawia ludzi o dreszcze. Sam wygląda jak zwierzak…
Zagrał z: Rat pack , Andy c , Slipmatt, Dj ss, Elles Dee, Remarc, Nexi , Sketch & Code, Grooverider, Twisted Individual, Influx Datum, Generation Dub, Creativity, R.A.W., Dj Vibes & Mc Lively, Dj Wax and Dj Inferno, Mc Biggie, Mc Trip, Mc Warren g, Mc Det, Mc Shortston, Daddy Freddy , Terry T.

MC Goofyman [Poganiacze Kóz / Łódź]

Miłośnik siły dźwięku odkąd sięga pamięcią.
Początki działalności jako mc zaczął w 2003 roku. Pierwsze kroki stawiał w klimatach Oldskool, Happy Hardcore oraz D’n’B. W 2004 roku zaistniał oficjalnie jako 1 z 5 finalistów imprezy NEWCOMMER Mc’S FESTIWAL, co pozwoliło mu pokazać się szerszemu gronu i dało szanse dalszego rozwoju na scenie. Szukając swojego miejsca, muzyczna ścieżka powiodła go dalej w kierunku takich gatunków jak: Jungle oraz Reggae/Dancehall. Te dwa gatunki okazały się być tym czego szukał i co dawało mu poczucie spełnienia.

W roku 2004 założył wspólnie z dj-em Kapsem duet funkcjonujący pod szyldem POGANIACZE KÓZ, grający głownie Jungle oraz ich pochodne takie jak Raggajungle czy Breakcore. W 2005 roku wyróżniony podczas gali muzyki klubowej TRANSMITERY, organizowanej przez Radio Łódź w kategorii „MC ROKU” za osiągnięcia na łódzkiej scenie.

TLR [My Head is Dubby / Wrocław]

Wszystko zaczęło się od współorganizacji wraz z ekipą YAF’u paru cyklicznych imprez we wrocławskich klubach. Start z mixowaniem płyt nastąpił całkiem przypadkowo. Pierwsze muzyczne kroki zaczął od spokojnych dźwięków deep house’owych, dalej kierując się ku cięższym, często też i połamanym bitom. Muzyczny eklektyzm sprawił, że do dziś nie potrafi sprecyzować swojego stylu. Kręci się więc praktycznie we wszystkim czego warto posłuchać, ale niekoniecznie przy tym tańczyć.

Obecnie preferuje mroczne i dynamiczne brzmienia breakbitu, dubstep i breakstep. Znudzony muzycznymi trendami, uzbrojony w ciężkie basy i elektroniczne multikolorowe zgrzyty wywołuje zachwycające destrukcje głośników. W wolnych chwilach kinoman, z zamiłowania grafik, i wiele innych mniej ważnych rzeczy.

SIVY aka S400 [My Head is Dubby / Wrocław]

Coś tam gra niby to latino niby deep lub nu-jazz, funk? Ostatnio zainspirowany dźwiękami z wysp brytyjskich. Tworzy wraz z najstarszym i niezłomnym dolnośląskim kolektywem funk-n-run oraz d-vison, ruffsoundz nieliczną scenę uk garage w Polsce, gra więc 2step, 4×4, dubstep i nie tylko. Sięga i do broken beats, lounge itp. A jak sam po prostu mówi: muzyka ewoluuje i mieszanie gatunków nie ma końca. Jednak muzyka prezentowana przez Sivego zawsze jest optymistyczna i zarazem spokojna, aplikowana muzykę określa jako odzwierciedlenie życia i poszczególnych jego etapów.

Z działań na polu organizacji można zapisać iż to współzałożyciel kolektywu no.27 który aplikował brzmienia melodyjne i taneczne a projekt w mieście rodzimym Wałbrzych upadł. Sivy jednak nie poddał się i w mieście Wrocław w roku 2005 założył kolejny projekt przy wykorzystaniu nowych innowacji jakie niesie technika i instrumentalizacja nazwa projektu brzmi Warzywo Naturalne i do niedawna spotykała się regularnie w lokalu Droga do mekki.

Z kolejnych poczynań to w 2006 roku wraz z kolektywnym My head is dubby od samego początku dubstepu w Polsce propaguje potężna dawkę basu. I tak to trwa do dnia dzisiejszego, między innymi w obiekcie Browar Mieszczański (Wrocław) oraz w wielu miastach polski. Dodać tu można iż Sivy aka S400 jest autorem stwierdzenia, które wypowiedziane przez mikrofon we wczesnej fazie rozwoju ruchu dubstepowego w Polsce stanowiło esencję tej muzyki oraz jej obsesji niskimi częstotliwościami. Brzmiało ono: „Smołaaa”… a jego osobistym ukoronowaniem poczynań na scenie dubstepu w Polsce, była organizacja imprezy pod szyldem kolaboracji Deep medi music.

Podsumowaniem działań w strefie muzyki chillout, loundge, broken beats itp. był występ podczas imprezy nazwanej jako oficjalne otwarcie hotelu Monopol we Wrocławiu. Patrząc retrospektywnie wstecz to Sivego nazwano w artykule Wiadomości Wałbrzyskich „Skromny hedonista” i było to wtedy, gdy stawiał pierwsze kroki w organizowaniu czegoś więcej niż tylko impreza taneczna, dlatego może jego najświetniejsza wycieczka to chilloutowy rynek w Kazimierzu Dolnym jak również miejsce o nazwie Małe tęsknoty (Żoliborz) miejsca niezwykłe i magiczne. Sivego osiągnięcia i wyniki które cieszą to 21 miejsce w HeinekenTrist na nadesłanych 300 setów w roku 2004 nazwał to po prostu „test na odbiorce”, i udało się dźwięki tropico house zdobyły sobie zwolenników a wynik był zaskakujący.

Aktualnie nie przerwanie czerpie radość z odtwarzania płyt winylowych na terenie polski oraz czerpie wiele inspiracji z organizacji i współorganizacji imprez w mieście Wrocław, ostatnia muzyczna krucjata to rezydentura w cocktailbar Ambra i od niedawna nawiązana współpraca z nowo powstałymi klubami Beton, Absynt czy Maszroom. Sivy od lat 4 współpracował i współtworzył, klub Droga do mekki [*]. A za mikserem i źródłem dźwięku w klubie znalazł się w 1997 roku. Aktualnie stara się współpracować na terenie całej Polski i prezentować muzykę, która go intryguje i zaciekawia. Sam dziękuje wszystkim którzy współpracują lub współpracowali z nim. A jego teraźniejsze motto to: Co przyniesie życie? Przyjdź i zobacz na imprezie…

 

Data: 30.10.2010 (sobota)
Bass Liberate – Halloween Edition
Free Mind Section

Salka jungle / d’n’b

Dj Kaps + Mc Goofyman [Poganiacze kóz / Łódź]
Włod3k [Autonoma / Wrocław]
Nidxi [FMS / Wrocław]
Kakita [FMS / Wrocław]
Clicker [FMS / Wrocław]

Salka dubstep
TLR [My head is dubby / Wrocław]
Sivy aka S400 [My head is dubby / Wrocław]
Puen [FMS / Wrocław]
Lobo [FMS / Wrocław]
Flipster [FMS / Wrocław]
Clicker [FMS / Wrocław]

Tax: 12 pln