Paide sLow fLow 02

Przy okazji dzisiejszej sLow Audycji, chciałbym zwrócić uwagę na 3 wydawnictwa. Będą one związane z drugą eksperymentalną odsłoną audycji.

Marihiko Hara - Icon

Marihiko Hara – Icon

Ponad 20 minut cudownej podróży. Muzyka wyłaniająca się z drobin, nagrań terenowych, trzasków by osiąść na delikatnych frazach dźwięków pianina. Skojarzenia jakie przychodzą mi na myśl przywodzą niezapomniany duet Ryuichiego Sakamoto z Carstenem Nicolaiem albo Edith Progue, choć w obu przypadkach istotna jest warstwa rytmiczna, której u Marihiko tak wyraźnie zaznaczonej nie ma. Niezwykle kunsztowna historia.

The Gentleman Losers - Dustland

The Gentleman Losers – Dustland

Muzyczne trio ze Skandynawii, które w tym roku wydało drugi album, tym razem pod skrzydłami City Centre Offices, proponuje dawkę interesujących improwizowanych melodii wygrywanych na gitarze otoczonej analogowym szumem. Utwory wzbogacone melancholijną barwą cechują się dużym wyczuciem muzyków w tworzeniu tej atmosfery. Przegrani Dżentelmeni oferują wybitny kawałek romantyczności, do przetestowania w najbliższym nam towarzystwie.

Gareth Hardwick - Aversions

Gareth Hardwick – Aversions

W przypadku tej płyty nie można mówić o materiale stricte autorskim, na album składają się remiksy popełnione przez jednych z najwybitniejszych eksperymentatorów na polu field recordingu i elektroakustyki. Library Tapes, Xela, Steinbrüchel, Strategy, Chris Herbert, Machinefabriek tworzą, dzięki pretekstom w postaci utworów Garetha, wspaniałe ambinetowe kolaże, które nie mają nic wspólnego z potencjalną awersją, jaka mogłaby się pojawić wnioskując po tytule płyty.

%d bloggers like this: