[14.10.11] JUKE JAMS! vol.1 Krzysztofory (Kraków)

co:
juke
footwork
ghettotech
b-more

gdzie:
Kawiarnia Krzysztofory
Szczepańska 2, Kraków

kiedy:
14 października 2011
2200h

za ile:
5PLN

W piątkową noc, 14 października, na parkiecie znanych i lubianych krakowskich Krzysztoforów, będziecie mogli przetestować swoje snickersy, trampki, glany i balerinki na pierwszej w kraju potańcówce w zawrotnym tempie 160 bmp najświeższego odprysku chicagowskiego house’u – JUKE, gatunkowi przywracającemu blask muzyce, od której „WSZYSTKO się zaczęło”!
Wasze stopy zostaną wprowadzone w rozpędzony i (nie)kontrolowany ruch dzięki nierównomiernie pulsującemu basowi, nieprzewidzianym zmianom tempa, szybkim, motorycznym hi-hatom oraz gęsto zasianym wokalowym samplom.

Głównym podpalaczem parkietu będzie belgijski DJ i producent Juke Ellington a fireshow dopełnią: przemierzający tej nocy ciemne zakątki getta oraz baltimore – mieszkający w Kielcach, szanowany DJ Splatter, krakowski producent i DJ, skupiający się głównie na europejskiej formule juke’a Ronin wrocławski promotor chicagowskich brzmień Paide. O wizualną stronę wydarzenia zadba katowicki VJ neonbreaker.

JUKE JAMS będzie doskonałą okazją do zapoznania się z tym gatunkiem, przed mającym miejsce już następnego dnia, także w Krakowie, występem dwóch ojców chrzestnych juke’a: DJ Rashada i DJ Spinna w ramach Unsound Festival.

————————————

JUKE ELLINGTON
La Cronik, Hyperboloid Records [Mons, BELGIUM]

It’s in 2005 that Juke Ellington began in music as rapper (under the name of Haro) within the collective „La Cronik”. He collaborated with different rappers of his region. Little by little, he dropped the singing to dedicate itself to the musical production.
In 2010, Mister Ellington began produce various musical styles like: Baltimore Club, Ghetto Bass, moombahjuke, Footwork, and Obviously the juke. Influences mainly arise from the hip-hop, but also Chicago House, hardcore, Dubstep, techno, and other ghetto sounds. This year he bombarded internet of sounds! He is preparing full of numerous free Ep for the end of the year.
Diverse realeses are going to go out,on Hyperboloid Records (https://www.facebook.com/hyperboloidrecords) or others surprises.

Soundcloud : http://soundcloud.com/juke-ellington

Collectif : http://www.lacronik.net/
Facebook :

————————————

SPLATTER
HCMF [Kielce]

Instytucja bookingowo-DJ’sko-liveactowa zajmująca się zgniataniem basem i ogłuszaniem średnimi i wysokimi częstotliwościami.
Serwuje w zależności od okoliczności imprezowych od lekkich mashupów, house’u, b-more, juke, ghettotech, elektro i breaków przez drum’n’bass po całe spektrum hardcore od jego rave’owych korzeni przez holenderski gabber, industrial hardcore aż po speedcore. Razem z ekipą ale i sam jako DJ występował w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Austrii, Słowenii, Białorusi i na niezliczonej ilości imprez w Polsce.

————————————

PAIDE
radio-alternator.com [Wrocław]

Bedroom DJ (w sprzyjających okolicznościach grający live), twórca liberacki, związany z działem liberatury krakowskiego interdyscyplinarnego magazynu o kulturze Ha!art. Recenzent muzyczny, aktywny działacz wrocławskiego radia internetowego radio-alternator.com, promotor footwork/juke w Polsce, wspierający działania amerykańskiego labelu z Chicago – Ghettophiles.
W swoich setach wykorzystuje muzyczną erudycję, tworząc miksy będące pretekstami dla różnych tradycji: ambientu, awangardy, dnbassu, dubstepu, juke, deep techno.

http://www.radio-alternator.com/index.php/2011/01/27/2011-01-27-bass-me-in-feat-footworkjuke/

————————————

RONIN
mental universe [Kraków]

DJ, raczkujący producent i promotor z doskoku. Muzyką żyję od najmłodszych lat: ojciec wychował mnie na klasykach rocka, ja sam od podstawówki przetoczyłem się przez wiele środowisk muzycznych, od hiphopu po metal. Połamaną elektroniką zainteresowałem się po obejrzeniu klipu do „Dirty Beats” Roni Size’a na brytyjskim MTV. Później było już z górki: przyjazd do Krakowa, imprezowanie w owianych dziś legendą, nieistniejących już klubach… Niedługo później krakowskie podziemia zaczynały drżeć basem – fenomen dubstepu rozpoczął marsz przez Polskę. Momentalnie złapałem bakcyla i zacząłem zarażać nim otoczenie. Zakup pierwszych winyli i wyjście z własną selekcją „do ludzi” było naturalną koleją rzeczy. Obecnie zgłębiam nurty post-dubstepowych mutacji basowych, mocno inspirowanych house’em, techno oraz garage’em.
Dotychczas miałem przyjemność supportować m.in. Chasing Shadows, Riskotheque, L-OW, Matt Green, Cardopusher oraz zagrać m.in. w Katowicach, Tychach, Bydgoszczy, choć większość imprez zagrałem w Krakowie. Tutaj też współtworzyłem cykl cośrodowych imprez „Wednesday Dubstep Jam”, które niejako nadały tempo scenie basowej w Krakowie i nie tylko. Działam w ramach krakowskiego kolektywu basowego Mental Universe.

http://www.facebook.com/roninmusic

————————————

wizualizacje zapewnia:

neonbreaker.suck my pixels
[Katowice]

http://vimeo.com/user1438224/videos

————————————

patronat medialny:

lineout.pl
future-bass.pl
radiofonia.fm

b-more, DJ Splatter, footwork, ghetto tech, juke, Juke Ellington, Juke Jams, Kraków, Krzysztofory, neonbreaker, Paide, Ronin

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →