Paide presents clickwerkz mixtape

W moim najnowszym autorskim miksie przygotowałem zestaw editów łączących muzykę click & cuts z juke/footwork.

Chciałem przywołać ducha jednego z najciekawszych w mojej opinii gatunków, który święcił sukcesy na przełomie starego i nowego millenium. Co ciekawe kiedy clicks & cuts osiągało swoją pełną formę, mniej więcej w tym samym czasie, RP Boo w Chicago „wymyślał” footwork music.

Na clickwerkz złożyły się utwory artystów z wytwórni raster-noton oraz nieistniejącego szwedzkiego labelu Mitek oraz footworkowe nagrania od DJ’a Clenta, DJ’a Earla, Side9000, DJ’a Fulltono, DyLABs, Philthkids.

 

abstract, alva noto, Chicago, clicks & cuts, DJ Clent, DJ Earl, DJ Fulltono, DJ Omega, footwork, ghettotek, juke, Mitek, Raster-Noton, Rekomendacje, Side9000

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →