Kolejna prezentacja polskich producentów sceny dubstep (podcast)

Przegląd polskiej sceny dubstep

W dzisiejszej audycji Bass Me In będzie miała miejsce kolejna, trzecia już prezentacja polskich producentów i wykonawców dubstepowych. O ile w dwóch wcześniejszych edycjach utwory rodzimych producentów sceny dubstep stanowiły punkt wyjścia dla przygotowywanych miksów (w ich trakcie pojawiały się również produkcje zagraniczne), tym razem cały set został przygotowany tylko w oparciu o polskie produkcje.

Posłuchajcie utworów przestrzennych i atmosferycznych (Dr Pytor, Substep Infrabass), na wskroś minimalistycznych (Q600), wykorzystujących masywne bity i ocierających się o rootsowe i orientalne klimaty (Kasierr, Kaosbreed, ptr1).

Poniżej tracklisty krótka prezentacja artystów, których utwory zebrane zostały w bieżącym podkaście.

Tracklista podcastu

1. Q600 – Q
2. Dr Pytor – The Walrus
3. Q600 – Inside Metal Pipe
4. kaosbreed – open your dub (anansi remix) / Dr Pytor – Mao Tse Jung
5. Dr Pytor – The Thorn
6. Ptr1 – Fairy Tales
7. Dr Pytor – V.B.R
8. Q600 – crystal
9. Substep Infrabass – Ancientech
10. Dr Pytor – Dream Tim
11. Q600 – spoiled
12. Kaosbreed vs. Jah Shaka – Name Of Dub
13. Kasierr – True Lies
14. Kasierr – H
15. Q600 – shinzon
16. Dr Pytor – Drive 54 [new mixdown] / Substep Infrabass – Apnea
17. Q600 – giblabable
18. Dr Pytor – Gimme a break won’t you
19. Ptr1 – gone east
20. Kasierr – Taliban

 

Dr Pytor

(Bartosz Cichoński)- urodził się i mieszka w Krakowie.

Na scenie muzycznej obecny jest od wielu lat. Na początku grał na gitarze elektrycznej w jazzowo-rockowej kapeli, dopóki nie zapoznał się z programem do robienia muzyki Fruity Loops. Jego pierwszymi muzycznymi fascynacjami były Joy Division, Cocteau Twins, Laibach, potem nastapiła 4-letnia fascynacja jazzem, a następnie sceną muzyki elektronicznej i takimi artystami jak Autechre, Plastikman, Monolake, Scorn, Muslimgauze, Photek.

Pierwszy utwór Dr’a Pytora powstał w 2001 roku, kiedy miał obsesję na punkcie drum’n’bassu. Pięć lat później po raz pierwszy usłyszał dubstep i zakochał się w tym gatunku od pierwszego wejrzenia (słyszenia?). W 2009 roku wydał ep’ke dla F.4.T MusicDr. Pytor EP. Poza aktywnością na scenie dubstepu Dr Pytor stworzył muzykę do filmów Luna (2007) oraz Panoptikon (2009).

 

Substep Infrabass

Producent, który dzięki charakterystycznemu dla siebie brzmieniu (o swoistym ciężarze i mrocznej atmosferze), w krótkim czasie zyskał uznanie na polskiej scenie dubstepowej oraz za granicą, czego dowodem są wydawnictwa dla takich labeli jak Filthy Digital, Apparition Records oraz Substopia. Oprócz wspomnianego wyżej Dr’a Pytora jest również kolejnym polskim reprezentantem którego produkcje wydał label F.4.T Music.

 

Kaosbreed

To owoc współpracy dwóch producentów Ptr 1 i McQ, których połączyła wspólna pasja do generowania dźwięków.

Kaosbreed cały czas ewoluuje – mimo że obecnie najbliżej mu do dubstepu, nie jest to projekt ukierunkowany na jeden konkretny styl, co jest wynikiem głównie muzycznych odchyłów obu jego założycieli. Wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej spotykają się tu z jamajskimi tradycjami; całość przeciśnięta przez dubowe pogłosy i przestrzenie.

 

Ptr1

Producent, realizator, DJ; zarażony dubowym wirusem od dobrych kilku lat dłubie i gmera w sprzęcie i oprogramowaniu stale poszukując nowych dla siebie form wyrazu. Współwinny powstania przymierza kryjącego się pod nazwą Kaosbreed w ramach którego krąży po kraju atakując uszy niczego nie spodziewających się bogobojnych rodaków dawką soczystego basu i nie tylko.

Jako DJ wierny winylowej płycie, zaś występując na żywo nienawidzi granic w zakresie wykorzystywanych środków sprzętowych, co bywa przyczyną jego częstych niedyspozycji finansowych i dysfunkcji kręgosłupa. Zdeklarowany wyznawca MPC, space echa i gitary basowej.

 

Kasierr

Beatmaker w wolnych chwilach i Mc na 1/2 etatu, motor napędowy i promotor Polskiego Grajmu, wiecznie zajęty czymś innym, ale na zawsze oddany brudnym i połamanym dźwiękom.

 

Q600

1. Lubi grac w Heroes 4.
2. Abletona Live tez lubi ale do tworzenia.
3. Kiedy kupił sobie rower (Felt Q600), Siwy ochrzcił go ksywą Q600.
4. Lubi techno i garage.
5. Oraz bas :)
6. Jak basu jest więcej to lubi bardziej :)
7. Pomyślał, że jak napisze bio w punktach to będzie ładniej ;)

————————————

Na audycje Bass me in w każdy czwartek o godzinie 21:00 zaprasza Paide (Paweł Dunajko).

 

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

atmospheric, Bass me in, Download, dub, dubstep, mix, Paide, Podcast, polish dubstep producers, Sety

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →