Polandub: podcast feat. „Szmery” [Kanu Kanu] by Paide

W tym tygodniu przygotowaliśmy specjalny podcast, w którym znalazły się tylko utwory od polskich producentów dub techno. Główną osią miksu będą nagrania z tegorocznej kompilacji Szmery, która ukazała się nakładem Kanu Kanu, za którą odpowiadają Paweł Paide Dunajko, Piotr Kaliński, Mateusz Wysocki.

Szmery są próbą zaktualizowania recepcji polskiej sceny dub techno, która ma wieloletnią tradycję. Kompilacja jest również przybliżeniem słuchaczom wiodących producentów z nowego smolistego pokolenia (Arturo Von Knie, Dot-dot, Desove, Fischerle, Michał Wolski), jak również tych, którzy ją współtworzyli ([77], Mesbrutah, Echo_TM, Hatti Vatti, Session View, Yac).

Dopełnieniem Szmerów będą utwory z dwóch EP’ek od Fischerle. Pierwsza z nich to kasetowe wydawnictwo Playmate, wydane nakładem BDTA, drugim będzie duet Mech (współtworzony przez Michała Wolskiego i Fischerle) z mającej się ukazać dwunastki w szanowanej wytwórni Resopal Schallware.

1. Fischerle – Sharon Clark (1971)
2. Fischerle – Lou Lou
3. Pure ft. Hatti Vatti – Numbdub
4. Fischerle – Tricia Lange (June 1984)
5. Session View – Nautic
6. Arturo Von Knie – E No.1.0
7. Dot-dot – Continuum
8. Desove – Xylan (extended mix)
9. Mech – Soma
10. Yac – Hvis Lyset Tar Oss
11. Michal Wolski – White Elephant
12. Mech – Doxa
13. [77] – Dub
14. Mech – Hume
15. Fischerle – Karen Hafter (December 1976)
16. Echo_TM – Echöffner
17. Mesbrutah ft. Maciek Jabłoński – Where Silence Has Lease

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: