2015-04-09 Bass Me In vs footwork/juke

W tym tygodniu wracamy do królewskich gatunków dominujących w podcastach Bass Me In od kilku ostatnich lat. Mowa oczywiście o juke i footwork, a przygotowany na tę okazję zestaw, to tracklista wypełniona po brzegi nowościami i muzyka, która ma się pojawić w niedalekiej przyszłości.

Podcast otwierają nagrania z dopiero co wydanej dwunastki Classics Vol 1 ojca footworka – RP Boo, dokumentującej najważniejsze produkcje z okresu powstawania tego gatunku, pod koniec lat 90. Dodatkowo kolejną płytą footworkową, która całkiem niedawno miała swoją premierę jest Dark Energy Jlin i utwory z tego albumu pojawią się w miksie (wprawdzie nie jest ona pierwszą kobietą producentką juke/footwork, ale na pewno pierwszą, która może się poszczycić oficjalnym długogrającym wydawnictwem). Innymi ikonicznymi postaciami sceny z Chicago, zasilającymi podcast, są Traxman i DJ Clent. Tym razem usłyszycie garść niewydanych numerów Traxmana, z kolei Clenta zestaw to utwory z EP’ki Me and my MPC. Jednak to nie koniec kolejnych reprezentantów Wietrznego Miasta – do licznego grona chicagowców dołączają Earl, Phil członkowie grupy Teklife.

Innym wątkiem podcastu będą utwory od ekipy Polish Juke. Będzie to okazja wyjątkowa, ponieważ zdecydowana większość zagranych tu kawałków, przypada na mające się dopiero ukazać kolejne wydawnictwa Polish Juke. I tak, w trackliście znajdziecie numery z nowej serii wydawniczej Split Series. Za pierwszy release odpowiadają COMOC i japoński producent CRZKNY, kolejną splitową Epk’ą będzie zestawienie ikony polskiej sceny footwork/juke Symbiotic Sounds z producenckim duetem MoonDoctoR i FreshtillDef. Innym nadchodzącym wydawnictwem jest EP’ka Rhythm Baboona, na której znajdą się remiksy utworu First in your heart z ubiegłorocznej epki Danzig In The Ghetto. Uzupełnieniem tego mocnego polskiego akcentu są utwory z nadchodzącej wielkimi krokami premiery drugiej części kompilacji Juke World Order – międzynarodowe grono uzupełnią nasi krajowi producenci Supra, Heisenberg’s Montage i wspomniany Rhythm Baboon.

1. RP Boo – Party Motion
2. RP Boo – Baby Come On
3. RP Boo – Try 2 Break
4. RP Boo – 02-52-03
5. Traxman
6. DJ CLENT – DYCK RYDAZ
7. HESK – Got It From Us
8. DJ Earl
9. DJ CLENT – D J P J C
10. Dr.Unkenbeat – You & Me (BSN Posse Rmx)
11. Heisenberg’s Montage – Feeling (forthcoming Juke World Order vol. 2)
12. EARL x PAYPAL
13. Jlin – Black Diamond
14. Supra – bent up
15. Phil – HWG
16. DJ CLENT – BLOOD ON THE LEAVES
17. Symbiotic Sounds (forthcoming Polish Juke Split Series)
18. Mama’s Groove – FootMerc 160 Edit
19. Rhythm Baboon – tech that juke (forthcoming Juke World Order vol. 2)
20. CRZKNY – Kisses (forthcoming Polish Juke Split Series 001)
21. DJ Earl
22. BSN Posse – Let Me Go
23. HESK – My Life
24. RP Boo – Night & Day
25. Traxman
26. Jlin – Unknown Tongues
27. Jlin – Abnormal Restriction
28. D-M-Y – It’s Like You Want It (forthcoming Juke World Order vol. 2)
29. Rhythm Baboon RMX (forthcoming Polish Juke)
30. Jlin – Guantamo
31. Nikes & Footmerc – 96 TILL
32. HESK – Give It To U Babe
33. BSN Posse – Waitin 4 U
34. DJ Earl
35. Comoc – Grind it (CRZKNY rmx) (forthcoming Polish Juke Split Series 001)
36. VIOLET SYSTEMS – GTG (forthcoming Juke World Order vol. 2)
37. DJ Earl
38. Traxman
39. Traxman
40. Jlin – So High
41. Jlin – Ra
42. DJ Earl
43. Traxman x DJ Q
44. Traxman
45. D-M-Y – Birth

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

Bass me in, Chicago, DJ Clent, DJ Earl, Download, footwork, juke, Paide, Podcast, Polish Juke, Rhythm Baboon, RP Boo, Sety, Symbiotic Sounds, Traxman

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →