2014-01-30 Bass Me In vs footwork/juke

Po ubiegłotygodniowym podcaście z NOLA Bounce, przyszedł czas na pierwszą tegoroczną footworkową odsłonę w Bass Me In. Będzie ona pod wieloma względami niezwykła. W przygotowanym secie znalazło się bowiem dużo utworów, które swoje premiery będą miały w tym roku, w niedalekiej przyszłości. Znaczna część z tych niepublikowanych kawałków przypada w udziale polskim producentom, a w roli głównej wystąpi nie kto inny jak Symbiotic Sounds. Jego planowana na marzec EP’ka Higher bez wątpienia i po raz kolejny pokaże Łukasza wciąż niesłabnący potencjał i mistrzostwo w komponowaniu. W dzisiejszym secie pojawią się cztery utwory z tego wydawnictwa. Oprócz nich usłyszycie jeszcze dwa inne kawałki Symbiotica. Jeden z genialnej świątecznej kompilacji od Sequel One Records Groove Sounds & Twisted Rhythms Vol. II. Drugim przedpremierowym utworem będzie numer „Funky Beats” ze zbliżającej się wielkimi krokami pierwszej polskiej kompilacji juke/footwork Ghosts Traxx, za którą jest odpowiedzialny label Polish Juke. Ale na tym nie koniec, bo oprócz Łukasza w zestawie znalazły się jeszcze dwa kawałki z Ghosts Traxx – „Bang” Deam’a i „Isole” Richarda Murdera.

Pozostałą część tracklisty wypełnią exclusive’y od Earla, DJ’a Chapa i Manny’ego, ale także kilka utworów z wydanej ostatnio obszernej kompilacji Juke World Order, za którą odpowiada chicagowski kolektyw Tribe i ich label Juke Underground. Również i na tej składance pojawiły się kawałki polskich producentów: K.R. Ufo, Musley’a i Rhythm Baboona.

1. Moresounds – Deux Mille
2. Richard Murder – Isole [forth. Polish Juke]
3. Deam – Bang [forth. Polish Juke]
4. DJCHAP – SUNSHINE VIP
5. Dj Manny X Dj Kidd – Feel It Baby
6. Nikitch – Spring Bounce
7. MoonDoctoR x DJ Tre – Geniuses at Play
8. dj clent – hoes in this house
9. Ballroom Syndicate – Burn
10. Thing – Nightfall
11. Symbiotic Sounds – higher
12. TASO x Poppa Doses x Nawte Kong – Intellitrap
13. EARL – ARPPED
14. Deam – Bang
15. Dispondant – Climate Control
16. Symbiotic Sounds – your love
17. DJ Mannny ft DJ KIDD – MA SAY RMX
18. Symbiotic Sounds – Groove Baby (Juke Edit)
19. Jo Def – Ask Anything
20. MoonDoctoR – Poetic Footwork
21. Isley Brothers – Hello (Footmerc Edit)
22. FootMerc & Mel Gibson – Ima Freak
23. Rattraps – Dutty Dutty
24. FootMerc & ZSonic – No Rush
25. DJCHAP – EVRY TIEM
26. Symbiotic Sounds – turn around
27. Dj Manny ft kidd – dance for u
28. Thing – Footworks
29. DJ Roc – Sometimes I Wonder
30. dj clent – dont leave me baby
31. TASO – You Left Me
32. The Renegades – Way Of The Future
33. Boogie Mann – U Might Say
34. Symbiotic Sounds – funky beats [forth. Polish Juke]
35. Jo Def – My Heart
36. Manny – work out
37. Symbiotic Sounds – work it out
38. Plot Twist – Outbreak
39. Jo Def – Putcha
40. EARL – IM GONNA GET YOOU
41. MoonDoctoR – Cry
42. Manny – good feeln yea

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

Bass me in, Chicago, Download, footwork, footwork jungle, juke, Paide, Podcast, Polish Juke, Sequel One Records, Sety, slow/fast, Symbiotic Sounds

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →