2014-01-28 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze presents GI McBart MIDItape

Pierwsza sLow Audycja w nowym roku będzie poświęcona Finnegans Wake James’a Joyce’a, Krzysztofowi Bartnickiemu tłumaczowi Finnegans Wake, odpowiedzialnemu również za książkę Da capo al Finne, na którą składają się, wydobyte z Finnegans Wake, ciągi liter (od A do H) będące odpowiednikami skali muzycznej.

Dzięki wyłuskaniu dźwięków z tekstu, Finneganów Tren, oprócz skomplikowanej i wielopoziomowej architektury literackiej i liberackiej, posiadł możliwość kompozytorską i wykonawczą. Krzysztof Bartnicki jednak na tym nie poprzestał i wykazał się jeszcze większą dociekliwością, zaczął drążyć i przeszukiwać „Finneganów Dźwięki”, wynajdując w nich utwory Haydna, Chopina, ale także motywy z „Gwiezdnych Wojen”!

Pretekstem dla mojego dzisiejszego miksu są właśnie te odnalezione przez Krzysztofa Bartnickiego utwory, które zamieścił on na swoim soundcloudzie. Poprzez różnego rodzaju edycje i obróbki dźwięku tychże utworów powstała nowa całość. Niekiedy ich źródło jest rozpoznawalne, by w innym miejscu się całkowicie zatracić.

abstract, Da capo al Finne, Download, experimental, Finnegans Wake, James Joyce, Krzysztof Bartnicki, Liberatura, Podcast, Sety, Slow Audycja

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →