2013-12-03 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze presents KosmosFX mixtape

Po serii miniaturowej z ubiegłego tygodnia, dziś podzielimy się krótką całostką, ale za to jakże treściwą. Pod lupę wzięliśmy Kosmos Etamskiego, pierwszy oficjalny release labelu Latarnia, który „przejął obowiązki” Few Quiet People i osobę głównodowodzącą FQP – Wojtka Krasowskiego.

Kosmos to wydana w czarnym drewnianym pudełku (z załączoną ilustracją Karoliny Cecot) kaseta, która z miejsca wyzwala w człowieku prymitywną chęć posiadania. Jeśli zaś chodzi o samą zawartość taśmy, to jest to kontynuacja i rozwinięcie dotychczasowych dokonań Etamskiego – gęstych i roztrzaskanych inkrustacji nabudowanych wokół beat’ów oraz zamglonych odwołań do jazzu. To wszystko przekłada się na zawiesistą dźwiękową konsystencję.

Przygotowany miks będzie próbą opowiedzenia historii „Kosmosu” trochę inaczej, choć celem nadrzędnym było odtworzenie podobnych warunków „wyjściowych”, ale już na innych zasadach i w odmiennej przestrzeni. Nowymi zmiennymi wprowadzonymi w muzyczne uniwersum Etamskiego są tacy artyści jak Ute Wassermann, Trapist, Polwechsel, Innode.

1. Ute Wassermann & Rhodri Davies – volume (excerpt)
2. Ute Wassermann + Birgit Ulher – stoff 1 (excerpt)
3. Etamski – buddha under a table
4. Etamski – a lot of dust
5. Ute Wassermann + Birgit Ulher – stoff 1 (excerpt)
6. Trapist – pisa
7. Etamski – stars from my pocket
8. Ute Wassermann & Matthias Kaul – Glass Harmonica
9. Etamski – It’s So
10. Trapist – the spoke and the horse
11. Innode – cumbre vieja
12. Etamski – dyte
13. Polwechsel – falb
14. Ute Wassermann + Birgit Ulher – stoff 7
15. Etamski – kosmos
16. Etamski – it’s so strange  dust
17. Innode – planes and numbers
18. Ute Wassermann & Aleks Kolkowski – skvala (excerpt)

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

abstract, Etamski, free improv, hip-hop, Jazz, Latarnia, Paide, Podcast, Sety, Slow Audycja

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →