2013-05-07 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze presents Miniatures

Pierwszy od dłuższego czasu podcast w sLow Audycji będzie składał się z dwóch Miniatur. Pierwsza z nich to głównie materiał improwizowany, miejscami brutalny (za sprawą 3ofmillions) chwilami gęsty w brzmieniu (Martin Brandlmayr). Znajdzie się jednak chwila na przypomnienie nagrań z katalogu meksykańskiej wytwórni {Mandorla} specjalizującej się w wydawnictwach eksperymentalnych, awangardowych i akademickich.

Druga Miniatura to kojący promo-miks, debiutanckiego albumu polskiego producenta Fischerle wydanego w zasłużonym dla muzyki elektronicznej labelu: u-cover. Muzyka na The Big Sleep to wyraz precyzyjnie skonstruowanej subtelności, rozgrywającej się w tle powolnego pulsu slo-mo bądź złamanej wręcz dancehallowej rytmiki. Przestrzeń przerasta pierwszy plan, jest wielowymiarowa. Świetnym uzupełnieniem całości są nagrania terenowe, jakby nie pasujące do reszty utworów jednak nieodparcie wskazujące na miejsce, w którym nagle został przerwany sen.

Miniature 013

1. Christophe Bailleau & Neal Williams – a lucky dip
2. 3ofmillions – improvised explosive device
3. Martin Brandlmayr & Boris Hegenbart – m makrobe b
4. Scanner + David Rothenberg – Where Do You Run To
5. Lezrod – Octembre
6. Sascha Demand & Boris Hegenbart – s snooze d
7. La Orquesta Silenciosa – Live May 2008
8. .Pig – All Vespids

The Big Sleep promo mix

1. fischerle – untold story
2. fischerle – the big sleep
3. fischerle – outdoor petting
4. fischerle – courtship
5. fischerle – like a harpoon
6. fischerle – the love bruises

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: