2013-02-26 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze

Chwilowo odstępujemy od serii Miniatur, jednak sama idea stojąca za tym projektem będzie rozwijana w dzisiejszym podcaście. Punktem wyjścia będzie płyta Marca Behrensa Unit, która jest dokumentacją instalacji dźwiękowej wykonanej przez Marca i zaprezentowanej podczas Guangzhou Triennial w Chinach w 2008 roku. Podstawą instalacji były zamontowane na podłodze bębny tarczowe. Bębny rezonowały w zależności od natężenia dźwięku wydostającego się z głośników zawieszonych na wysokości kilku centymetrów od powierzchni membranofonów.

W przygotowanym podcaście zapis instalacji został wzbogacony o dodatkowe nagrania będące kolejnymi warstwami muzycznymi, które otwierają Unit na bardziej rozległą panoramę: unity.

1. Marc Behrens – Unit (CD Version)
2. Tomoko Sauvage – Amniotic Life (2)
3. AGF – Digital Yoik
4. Seaworthy & Pollen Trio – Untitled
5. Morton Feldman – Rohtko Chapel 1
6. Hisato Higuchi – Tobari
7. Morton Feldman – Vertical Thoughts 1
8. Tomoko Sauvage – Mylapore
9. Alessandro Bosetti & Chris Abrahams – We Also Dress Today

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

abstract, AGF, and/oar, Download, experimental, field recordings, Marc Behrens, Morton Feldman, Paide, Podcast, Slow Audycja

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →