2013-01-03 Bass Me In vs footwork/juke

Pierwszy post w Bass Me In w Nowym Roku będzie mocnym otwarciem. Zaczynamy podcastem w tempie 160ciu bpmów, w którym znalazło się wiele exclusive’ów prosto z Chicago i Japonii. Zdecydowana większość nagrań to utwory dj’ów i producentów związanych z kolektywem Ghettotekz/Teklife, których kawałki niejednokrotnie miałem przyjemność grać. Rashad, Spinn, Manny, Earl, Taye to główni reprezentanci labelu Lit City Trax, oprócz nich w trackliście jest także LiL JaBBA ze swoim numerem z mającej się ukazać w tym roku płyty. Poza tym pojawią się młode chicagowskie wilki z kolektywu Juke UnderGround: Jalen, Lupe, DJ Avery. Innym amerykańskim producentem jednak pochodzącym spoza Chicago jest DJ Chap, którego nagrania z niewydanej jeszcze Ep’ki Shock Value to świetna próba połączenia tradycji wyrosłej z muzyki house z brytyjskim junglem.

W noworocznym secie będzie również miejsce na wątek polski i kawałki warszawskiego producenta Miko. Opublikowane w ostatnim czasie na jego soundcloudzie utwory to prawdziwe energetyczne petardy, dzięki którym z miejsca uplasował się on na podium (obok Fidsera i Symbiotic Sounds) spośród rodzimych producentów próbujących swoich sił w tempie 160.

Z Japonii zaś wybrałem nagrania od FRUITY’ego i Boogie Mana, dwóch młodych przedstawicieli labelu Shinkaron, których epki po raz kolejny pokazują jak intensywnie i twórczo Japończycy eksplorują juke i footwork i jak wielu nowych i ciekawych twórców się tam wciąż pojawia.

1. DJ Chap – Sooo Icey
2. Rashad, Spinn, Manny & Kidd – Last Winter
3. Deejay Earl – C’mon
4. TRG – Broken Heart [Martyn DCM RMX] vs DJ RASHAD & DJ MANNY EDIT
5. DJ Chap – Citysville
6. LiL JaBBA – ReD. CuRReNT
7. Miko – Sea Shell (Juke vs. Ghettotech version)
8. DJ Avery76 – Doubel Cup (JukeStep)
9. Kidd & Manny – baby
10. Deejay Earl – Make Ya Feel Good
11. Deejay Taye – Get Em Up
12. FRUITY – Rocks
13. Deejay Taye – The Anthem
14. Boogie Mann – Jazz
15. DJ Chap – Eros Y Psyche
16. Miko – Healin’ That Shit
17. Deejay Earl – Nothing On You
18. Deejay Earl – Off Dat Leann
19. Jana Rush – I need U
20. Rashad Phil – Everyday of my Teklife
21. Deejay Earl – tones
22. Deejay Earl – H.A.M.
23. Spinn – I’m Swetin’
24. Deejay Curt – facedwn
25. Miko – Cause Your Diamonds Cloudy
26. FRUITY – Still Goes On
27. Jalen – Ring My Bell
28. DJ Chap – Okay Right, Lets Go
29. DJ Manny – mad house
30. Rashad & Manny – Look how she
31. Deejay Earl – Freakk ft Heavy D
32. Miko –  Bitch, Don’t Kill My Juke
33. Lupe – Party Time
34. Jalen – Soul
35. DJ Chap – A Night
36. Phil – Stomp Em Ot
37. Deejay Taye – She Off The Loud
38. Deejay Earl – Pop Ah Pill
39. Malefique – WhenLuvLookInYrEyeZ2
40. Lupe – I DID YO ASS WRONG
41. Lupe – Love Within

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

Bass me in, Chicago, DJ Chap, DJ Earl, DJ Manny, DJ Phil, DJ Rashad, DJ Spinn, DJ Taye, Download, footwork, japanese footwork, juke, Juke UnderGround, Lil JaBBA, Lit City Trax, Miko, Paide, Podcast, Sety, Shinkaron

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →