2012-11-13 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze feat. Festiwal Ambientalny 2012

To już trzecia edycja Festiwalu Ambientalnego (odbywającego się w dniach 30-ego listopada oraz 1-2 grudnia we Wrocławiu), którą radio-alternator będzie zapowiadać, i którą będziemy dla Was relacjonować. W tym roku zaproszeni zagraniczni goście to Pole, Carbon Based Lifeforms, Rafael Anton Irisarri, Deaf Center oraz muzycy z Polski: Jacaszek, Szymon Kaliski, NmlsVasen Piparjuuri, An On Bast & Maciej Fortuna.

Jak co roku, w cotygodniowych podcastach będziemy przybliżać dokonania poszczególnych artystów. W tym tygodniu zestawimy ze sobą dyskografię Rafaela Antona Irisarriego oraz Szymona Kaliskiego, muzyków poruszających się na podobnym gruncie neo-klasyki oraz ambientu, jednak każdy z nich operujący własnym językiem.

Irisarii posiada w swoim dorobku kapitalny debiut Daydreaming dla Miasmah, którego sukcesu kolejnym wydawnictwom chyba nie udało się powtórzyć. W początkowej fazie twórczości często tworzył swoje nagrania w oparciu o partie fortepianowe (jak chociażby w „Lumbertonie”), obecnie nie stroni od drone’u i rytmizacji. Z kolei Szymon (który niedawno debiutował w wysmakowanym singapurskim labelu Kitchen, specjalizującym się w ekskluzywnych książkowo-płytowych edycjach) koncentruje się na kontrolowanej korozji ocieplanej melodią zamglonych odgłosów instrumentów, bądź trudnych do rozpoznania pocztówek-nagrań terenowych. Wnikamy pod powierzchnię czegoś niepozornego i intymnego.

1. Rafael Anton Irisarri – Lumberton
2. Wesolowski + Kaliski – 271011#3
3. Szymon Kaliski – So Indistinct
4. Rafael Anton Irisarri – Passage
5. Szymon Kaliski – Or Gently
6. Rafael Anton Irisarri – A Thousand-Yard Stare
7. Rafael Anton Irisarri – Embraced
8. Szymon Kaliski – With Grace
9. Szymon Kaliski – When Facing North
10. Rafael Anton Irisarri – Für Alina
11. Szymon Kaliski – Of Symmetry
12. Szymon Kaliski – For Stillness
13. Rafael Anton Irisarri – Waking Expectations
14. Rafael Anton Irisarri – Traces
15. Rafael Anton Irisarri – Deception Falls
16. Wesolowski + Kaliski – 281011#1
17. Szymon Kaliski – Or Detachment
18. Rafael Anton Irisarri – Fractal
19. Szymon Kaliski – By A Haze
20. Rafael Anton Irisarri – Lit A Dawn
21. Szymon Kaliski – Interlude I (With Peter Broderick)
22. Rafael Anton Irisarri – Voigt-Kampf

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

abstract, Download, Festiwal Ambientalny, modern classics, Paide, Rafael Anton Irisarri, Slow Audycja, Szymon Kaliski, Wrocław, Wrocławski Klub Formaty

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →