2012-03-06 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze

W sLow Audycji kontynuacja konceptu miniaturowego. Tym razem dwa wyjątkowe miksy. Na pierwszy z nich przypadają utwory Fuka Lata z wydanej w tym roku (nakładem Kondico Dreams) płyty Saturn Melancholia. Ten duet o eksperymentalnym zacięciu wyraźnie odchodzi od swoich wcześniejszych dokonań z Other Sides, której utwory miałem okazję już wcześniej prezentować. Połączenie dionizyjskiej energii z analogową psychodelią zaklętą w starych syntezatorowych brzmieniach wytwarza niewyraźne i zaszumione odbicia potencjalnych konkretyzacji zatopionych w zrewerbowanym niedookreśleniu. W tej migotliwej i pulsującej konstelacji głos LeeDVD staje się jedynym rozpoznawalnym drogowskazem, dzięki któremu zostajemy przeprowadzeni na drugą stronę tropikalnego lustra.

Druga z przygotowanych miniatur to próba połączenia wielu różnych tradycji w jedną całość. Miks rozpoczyna się od powolnego zdubowanego pulsu do którego stopniowo dołączają improwizowane i organiczne wątki pochodzące z utworów supergrupy Radian i stanowiące muzyczną kulminację miniatury. Całość zostaje sfinalizowana trzaskającym od cyfrowych drobin krajobrazem zatopionym w podskórnej repetycji.

Miniature003
1. Fuka Lata – Rainy Day
2. Fuka Lata – Flying Fuka
3. Fuka Lata – Saturn Melancholia
4. Fuka Lata – Life
5. Fuka Lata – Muse of the Introverted
6. Fuka Lata – Confide in Me
7. Fuka Lata – Ribbon of Red

Miniature004
1. G.H. – Ground
2. Radian – Feedbackmikro / City Lights
3. Radian – Nord 2
4. Ran Slavin – Nocturnal Rainbow Rising

W każdy wtorkowy wieczór o godzinie 21:00 – zaprasza Paide.
sLow Audycja ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

Download, Fuka Lata, Kondico Dreams, LeeDVD, Miniatures, Paide, Podcast, Ran Slavin, Saturn Melancholia, Slow Audycja

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →