2011-04-28 Bass Me In

Dzisiejsza Bass Me In otwierająca cykl audycji poświęconych klimatom okołodubstepowym rozpocznie się od mocnego akcentu. Głównymi postaciami miksu będą polscy producenci dubstepowi. Przygotowana selekcja przyniesie nagrania nowego narybku Concrete Cut, Rhythm Baboona, którego debiutancka ep’ka Jambah Bongo Dub w bardzo szybkim czasie może stać się jedną z najciekawszych, jakie ukazały się w tym roku na rodzimej bassowej scenie. Kapitalne połączenie wielu różnych tradycji wyrastających z dubstepu przyniosło niezwykle świeży efekt, który będziecie mogli sprawdzić już dzisiaj.

Oprócz wspomnianego Rhythm Baboona nie zabraknie starego wyjadacza Roba Substepa Infrabassa. Pojawią się jego dwa nowe utwory Antumbra oraz Reangel, pokazujące Roba w zupełnie nowym świetle – jako producenta, który nie boi się zrezygnować z wypracowanej przez siebie stylistyki, by eksperymentować z brzmieniem i osiągać zupełnie niespodziewane rezultaty dalekie od brutalności i ciężaru death stepu.

Dzisiaj sięgnę również po wcześniejszą ep’kę z labelu Concrete Cut i przypomnę nowe utwory Toma Encore, którego produkcje pojawiały się już wcześniej w Bass Me In. Tym razem Tom w lżejszym i subtelniejszym wydaniu.

Na koniec, warto też wspomnieć o niedawno udostępnionej przez Ictus.pl darmowej ep’ce od polskiego producenta Fallout’a. Jego utwory pojawią się w przygotowanym miksie.

Poza tym cała masa ciekawych produkcji z okolic dubstepu, future grage’u i bass music.

1. cooly g – dis boy pt. 4
2. rhythm baboon – hunting bushman
3. bambounou – nappy head (french fries remix)
4. julio bashmore – batty knee dance
5. peverelist – dance til the police come
6. rhythm baboon – a girl from outer space
7. xxxy – rain (jack sparrow remix)
8. pinch and roska – paranormal activity
9. substep infrabass EXP – reangel (dub)
10. rhythm baboon – jambah bongo dub
11. lurka – stabiliser
12. actaea – king of kings
13. tom encore – dschrd
14. clubroot – fever
15. fallout – badman tune
16. v.i.v.e.k. – roots
17. clubroot – bevel
18. tom encore – spellbound
19. hindzy d – don’t be shy
20. wonder – a feeling
21. nocturnal sunshine – broke
22. rhythm baboon – very triple drop
23. advocate – pillowfield
24. mekha – acufen
25. lush – spatial love
26. devious – mesmerize
27. vax – let’s go
28. substep infrabass – antumbra
29. fallout – trance 13

Czwartek, godzina 21:00 – zaprasza Paide!

Bass me in ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

Bass me in, bass music, Concrete Cut, Download, dubstep, Fallout, Future Garage, Paide, Podcast, polish dubstep producers, Rhythm Baboon, Substep Infrabass, Tom Encore

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →