2010-03-30 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele ciekawych wydawnictw z pogranicza ambientu, elektroakustyki, które zwróciły moją uwagę. Chciałbym w najbliższym czasie poświęcić kilka audycji na ich przegląd. Zacznę od utworów cechujących się duży liryzmem (kolabroacja Bue Nordströma z Dagiem Rosenqvistem), a niekiedy wspomaganych piosenkową frazą (Luis Nanook). Pojawią się także pełne emocjonalnych improwizacji nagrania duetu Spartak z ich najnowszej płyty Verona. Nie zabraknie również i chwili na prezentację utworu Jana Jelinka z jego ostatniej płyty Bird, Lake, Objects nagranej wspólnie z Masayoshi Fujitą oraz polskiego akcentu, utworu In.’a „Reminiscence” z najnowszego wydawnictwa labelu Few Quiet People Nowhere here.

Posłuchaj podcast audycji

1. In. – Reminiscence
2. Bue Nordström & Dag Rosenqvist – De Første Ord
3. Luis Nanook – Seeds
4. Claudio Rocchetti – I Came Over The Snow
5. Spartak – The Waves To The Rails
6. Spartak – Second Half Clouded
7. Masayoshi Fujita & Jan Jelinek – I’ll Change Your Life
8. Bue Nordström & Dag Rosenqvist – De Sammensvorne
9. Claudio Rocchetti – Mendelsshon
10. Luis Nanook – Kanui

W każdy wtorkowy wieczór o godzinie 21:00 – zaprasza Paide.

sLow Audycja ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

Bue Nordström, Dag Rosenqvist, Download, Few Quiet People, In., Jan Jelinek, Luis Nanook, Masayoshi Fujita, Paide, Podcast, Slow Audycja, Spartak

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →