2009-11-12 Bass Me In

To będzie już czwarta odsłona (a druga w pełnym wymiarze) w Bass Me In prezentacji polskich producentów dubstepowych.  Tym większą mam przyjemność rekomendować dzisiejszą audycję, ponieważ usłyszycie całkiem nowy zestaw i utworów i ich twórców, zestaw cechujący się dojrzałością i indywidualnością.

Na miks złożyły się różnorodne kawałki: surowe i minimalistyczne (Anansi, Tehnik), przyprawione mrocznym i zabrudzonym ciężarem (Jeekoos, Hansollo, Paranoise) albo nawiązujące do „kingstone’skiej” tradycji (Radikal Guru, Kwazar).

Anansi jest kolejnym projektem R33lc4sha – dziennikarza i dj’a, który sprowadził do Polski wirusa dubstepu organizując pierwsze imprezy z nowymi dźwiękami z UK. Zagnieżdżonego w ten sposób w Lublinie bakcyla, szybko zaczęły łapać inne miasta. W charakterze producenta, R33lc4sh wydaje również pod pseudonimem Grim Feast, jednak Anansi jest jego pierwszym w pełni autorskim pomysłem. Jak sam mówi, mieści w nim wszystko, co zawsze chciał robić, ale się bał.

Faktycznie całą jego produkcję spaja element niepokoju. Słuchając tracków Anansi z pewnością nie płynie się na fali ciepłych wibracji dubu. Kawałki pulsują chłodem, co czyni z R33lc4sha dość niekonwencjonalnego dubsteppera. Podpisany pod rumuńskim labelem DubKraft Records, prowadzonym przez Alien Pimp, Anansi jako pierwszy z Polaków zdołał wydać swoje kawałki.” [Poliż dubstep, www.autentyk.info]

http://www.myspace.com/compeanansi

Hansollo to legendarny zajawkowicz, który jeszcze na planie „Gwiezdnych Wojen” dokonał zniszczenia planów Dartha Vadera i objawił się w pełni chwały jako tworzący poza wszelkimi szufladkami producent i DJ drum’n’bassowy.

W jego muzyce atmosferyczna przestrzeń zostaje nasycona dubstepowym basem, a jungle’owa motoryka jest pretekstem do ukazania pełnej siły dark stepu, która wciąga bardziej niż Calyx i i Klute razem wzięci.

http://www.myspace.com/hansollo

„Mieszkający od 1987 roku w Stanach, JeeKoos do dubstepu dochodził poprzez punk, metal oraz jungle i drum and bass. Przesiąknięty mocno amerykańską odmianą dubzów, jako jedyny z polskich producentów bardzo mocno miażdży dźwiękiem, zdecydowanie uznając wyższość niskich tonów. Miksującego Dzikusa można usłyszeć w soboty na antenie Dubstep.fm, gdzie wraz z kolegami prowadzi audycję Part Time Sucker Radio – jeden z lepszych programów w ofercie amerykańskiego radia.

W setach JeeKoosa często przewijają się kawałki FS Dana i Substacji, co sprawia, że polscy producenci zaczynają być kojarzeni przez innych dj’ów amerykańskich. Wydana w 2008 roku przez DubFront Records, epka ‚Form Of Communication’ zawiera oryginał autorstwa Dzikusa oraz jego sześć remiksów zrobionych przez znanych producentów ze Stanów.” [Poliż dubstep, www.autentyk.info]

http://www.myspace.com/jeekoos
http://www.jeekoos.com/

Kwazar. Od kiedy w 2000 roku za pośrednictwem Radiostacji, na której terenie i antenie działał przez kolejne trzy lata wyszła na jaw jego muzyczna pasja, wielokrotnie przemierzył imprezową Polskę wzdłuż i wszerz. W 2005 i 06 roku współpracował też z Polskim Radiem Bis (audycje, sety i występy), a od 2007 również z Radiem Kampus.

Jego gust muzyczny ewoluował dzięki radiowemu doświadczeniu oraz setkom zagranych imprez. Choć pierwsze dj’skie kroki stawiał na scenie drum’n’bass, obecnie w swoich setach i produkcjach nie uznaje granic. Zaskakuje publiczność eklektyczną mieszanką całego spektrum d’n’b, jungle i dubstepu, surfując w tempie 60 – 200 bpm. Krakowska Gazeta podsumowała jego styl krótko – sety zmieniające kolory – co najlepiej oddaje jego pseudonim i sam temperament…

Kwazar doskonale odnajduje się również w towarzystwie sound systemowym. Występuje okazyjnie z wokalistami takimi jak Pablopavo, Cheeba, Wiosna, czy Duże Pe. Razem z mi-ką tworzy projekt Drummin Jammin organizując sesje instrumentalno-dj’skie w szybszych połamanych rytmach. Jest też organizatorem pierwszej cyklicznej imprezy dubstepowej w Warszawie Dubstep Finest.

Nałogowo zajmuje się produkcją. Poza autorskimi pieśniami zremixował numery Smolika, Vavamuffin, Masali, EastWest Rockers, czy The Banglers. Lubi zaskakiwać oryginalnymi blendami i świeżymi, często niewydajnymi produkcjami polskich i zagranicznych producentów. Swoja muzyczną pasję wzbogaca wiedzą zdobywaną na realizacji dźwięku w warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Absolwent Red Bull Music Academy w Barcelonie z 2008 roku.

http://www.myspace.com/djkwazar

„Natomiast na styku jasnej i ciemnej strony mocy ulokował się Paranoise – chłopiec, który od 2 lat współtworzy szkocką scenę dubstepową. Swoją muzykę określa jako futurystyczną fuzję różnych gatunków i właśnie ten brak określonych reguł najbardziej interesuje go w dubzach.  Jego produkcje starają się oddać mroczny rollujący klimat z lekka nutką chilloutu.” [Poliż dubstep, www.autentyk.info]

http://www.myspace.com/paranoiseoptimal

Mateusz Miller aka Radikal Guru – producent, dj i instrumentalista urodzony w Polsce. Od 4 lat mieszka w Cork (Irlandia). Duży wpływ na jego działalność mają prekursorzy muzyki Dub tacy jak: King Tubby czy Scientist. Rozgrzewając parkiety w Irlandii oraz Amsterdamie gdzie jest rezydentem wraz z mc Sun of Selah z Subfm Londyn łączy brzmienia roots reggae z dubstepem.

Dotychczas ukazały się jego trzy single na winylu wydane przez Dubbed Out Records w Wielkiej Brytanii: „Strong dub”/”New decade”, „Conspiracy”/”Subba dub” oraz „Rudeboy Skank”/”Kingston Town”. Oprócz tego dostępne są dwa bootlegi, „Radikal Guru meets Scientist – No Good” oraz remix kawałka „Chase the Devil”. Oba single spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. W tym tygodniu wyszedł singiel z nowymi numerami „Ahmed” i „Dub Down Babylon” wydany nakładem Dubbed Out Records.

http://www.myspace.com/radikalgurumasterplan

Tehnik aka Mariusz B., łódzki producent dnb/dbstp, zabawą z muzyką zainteresował się jeszcze w czasach gdy męczył wzrok gapiąc się w czternastocalowy telewizorek podłączony do Amigi 500 na której to bawił się trackerami, może nie do końca wiedząc co robi oraz oglądał różne dema scenowe które trafiały w jakiś sposób w jego ręce.

Dawniej zaangażowany w różne projekty hip-hopowe, które nie osiągnęły większej popularności ale pozwoliły na zdobycie cennego doświadczenia. Od zawsze jednak fan muzyki elektronicznej i to w jej obrębie się obraca. Kolekcjoner vinyli (ale nie maniakalny), całą swoją produkcję opiera na nowoczesnym oprogramowaniu.

Znajomym Tehnika wiadomo nie od dziś że głównym jego wrogiem jest lenistwo, z którym może nie zaciekle, ale jednak nieustannie walczy, choć wiele bitew przegrał. Znany jest też z tego że gadaniem o muzyce, technice, produkcji itd. potrafi zamęczyć najwytrwalszego maniaka tych dziedzin.
Obecnie w przygotowaniu jest kilka projektów spod znaku zarówno dbstp jak i dnb, które przy odrobinie szczęścia mają szansę wypłynąć na szersze wody.

1. l.u.c. – Reżim Pana Tikacza (Kwazar remix master)
2. Jeekoos – Form Of Communication (Acid Reload Mix)
3. Hansollo – Positive Vibes
4. Radikal Guru – Dub down Babylon
5. Anansi – Fluids
6. Radikal Guru – Conquering dub
7. Hansollo – Dub Boy
8. Jeekoos – Scar Tissue
9. Jeekoos – Invasion
10. Tehnik – Balmora
11. Paranoise – Aqua
12. Anansi – Star Child
13. Paranoise – Late Night Swing
14. Tehnik – Wheather Underground
15. Anansi – Empire
16. Radikal Guru – Ahmed
17. Tehnik – Animal
18. Jeekoos – Obliteration
19. Jeekoos – Elevation
20. Morphy – Version (Paranoise Remix)
21. Hansollo – Late Night Tales (feat. Monolity)

————————————

jeśli nie widzisz player’a, posłuchaj set tutaj – plik m3u

————————————

Czwartek, godzina 21:00 – zaprasza Paide!

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

Alien Pimp, Anansi, Bass me in, Download, Grim Feast, Hansollo, Jeekoos, Kwazar, luc, Paide, Paranoise, Podcast, polish dubstep producers, Radikal Guru, Sety, Tehnik

About Paide

DJ, recenzent muzyczny, autor liberacki, współodpowiedzialny również za projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych Footwork/Juke z Chicago. W swoich setach prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzykę taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworku i Juke.
View all posts by Paide →