2009-01-13 Barbara Morgenstern / OPT / Wrocław

Korzystając z informacji przekazanych nam przez Wielce Szanowny Ośrodek Podstaw Twórczych (OPT) już dziś zapraszamy Was na wyjątkowy styczniowy koncert:

Barbara Morgenstern
(avant-pop / elektronika, Monika Enterprise)

Znakomita niemiecka wokalistka zwana divą Berlina i królową avantpopu Barbara Morgenstern, wystąpi 13 stycznia 2009 r. we wrocławskim OPT. Będzie to koncert inicjujący polską część trasy koncertowej, promującej jej ostatni album pt. „BM„, wydany w listopadzie 2008 roku nakładem wydawnictwa Monika Enterprise.

Płyta „BM” jest o wiele bardziej akustyczna i wykracza daleko poza granice muzyki elektronicznej czy tzw. elektropopu – podaje dystrybutor krążka i organizator trasy, Gusstaff Records. Barbara pisze i śpiewa jeszcze piękniejsze piosenki nie wpadając jednak w niebezpieczną pułapkę mainstream’owego popu. Mimo jak zwykle pięknego głosu i melodii znajdziemy tu jednak dużo szorstkości, trochę pochowanych kakofonii i pokrzywionych rytmów.

Ciekawskie wiewiórki donoszą, że tym razem Barbara eksperymentuje z językiem polskim – w kawałku otwierającym album „Driving My Car”. Z kolei utwór „Camouflage” został nagrany i zaśpiewany razem z ikoną sceny awangardowej: Robertem Wyattem. Innym znakomitym gościem na płycie jest Julia Kent (wiolonczelistka Antony And The Johnsons).

Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie perkusista Arne Ghosh.

Miejsce i czas:

Wrocław, 13 stycznia (wtorek) 2009 r.
Ośrodek Postaw Twórczych – ul. Działkowa 15

start: godz. 20:00. wstęp 30 pln (przedsprzedaż 20 pln*)

więcej tutaj >>>