O nas

Prezentujemy twórców muzyki elektronicznej ze sceny niezależnej, producentów, dj-ów. Przyglądamy się wytwórniom (labels i netabels). Wspieramy nowe wydawnictwa i wydarzenia muzyczne (np. Festiwal Nowobrzmienia 2013). Informujemy o wielu wydarzeniach muzycznych i kulturalnych.

Działamy od 2006 roku i od tego czasu stworzyliśmy kilka flagowych cykli muzycznych, dobrze rozpoznawanych w tzw. środowisku m.in.: Slow Audycja, Kominy, Bass me in, Guest-Cast.

Projekt Guest-Cast przekroczył granice (dosłownie i w przenośni): zaprosiliśmy do współpracy producentów z kilku krajów świata. Zainteresowanie projektem pojawiło się nawet w Japonii.

Nasze działania prezentujemy w formule „podcast”, opublikowaliśmy ich już ponad 430! (stan na koniec marca 2017).

Realizowaliśmy także transmisje on-line (live streaming w technolgii icecast) – warto wspomnieć w tym miejscu, że początki Radio Alternator właśnie opierały się na transmisjach live via internet (z różnych miast Polski i Europy) setów dj-skich i nawet koncertów!

Współpracowaliśmy z legendarnym wrocławskim klubem „Droga do mekki”, przeprowadziliśmy transmisje w internecie z kilku głośnych wydarzeń muzycznych i koncertów znamienitych artystów i producentów (w tym m.in. Apparat Live!, koncerty zespołów Kanał Audytywny, Afrokolektyw).

Jeśli jesteś producentem muzyki elektronicznej, dj-em, prowadzisz (net)label – porozmawiajmy o współpracy i promocji.

Organizujesz wydarzenie muzyczne? Zobacz jak wspieraliśmy je do tej pory na łamach Radio-Alternator.com.

Kontakt z nami dostępny tutaj.

Reklama