O nas

Prezentujemy twórców muzyki elektronicznej ze sceny niezależnej, producentów, dj-ów. Przyglądamy się niezależnym wytwórniom muzycznym (labels i netabels).

Działamy od 2006 roku i od tego czasu stworzyliśmy kilka flagowych cykli muzycznych, m.in.: Slow Audycja, Kominy, Bass me in, Guest-Cast.

Projekt Guest-Cast przekroczył granice (dosłownie i w przenośni): zaprosiliśmy do współpracy producentów z kilku krajów świata. Zainteresowanie projektem pojawiło się nawet w Japonii.

Nasze audycje i sety prezentujemy obecnie w formie podcastów, opublikowaliśmy ich już ponad 440! (stan na koniec marca 2018 r.).

Wspieraliśmy – poprzez patronaty – nowe wydawnictwa i wydarzenia muzyczne (np. Festiwal Nowobrzmienia). Informujemy o wielu wydarzeniach muzycznych i kulturalnych.

Realizowaliśmy także transmisje on-line (live streaming w technologii icecast) – warto wspomnieć w tym miejscu, że początki Radio Alternator opierały się właśnie na transmisjach live setów dj-skich (z różnych miast Polski i Europy) oraz wydarzeń i koncertów.

Współpracowaliśmy z legendarnym wrocławskim klubem „Droga do mekki”, z którego przeprowadziliśmy transmisje live z kilku głośnych wydarzeń muzycznych, które gościły artystów i producentów sceny niezależnej (w tym m.in. Apparat Live!, Kanał Audytywny, Afrokolektyw).

Jeśli jesteś producentem muzyki elektronicznej, dj-em, prowadzisz (net)label – prosimy o kontakt ws. promocji Twojej pracy.

Jeśli organizujesz wydarzenie muzyczne, zachęcamy do współpracy w ramach patronatu? Zobacz jak do tej pory wspieraliśmy patronatami wydarzenia muzyczne i wydawnictwa na łamach Radio Alternator.

Kontakt z nami – przy użyciu tego formularza.

%d bloggers like this: