2014-01-28 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze presents GI McBart MIDItape

Pierwsza sLow Audycja w nowym roku będzie poświęcona Finnegans Wake James’a Joyce’a, Krzysztofowi Bartnickiemu tłumaczowi Finnegans Wake, odpowiedzialnemu również za książkę Da capo al Finne, na którą składają się, wydobyte z Finnegans Wake, ciągi liter (od A do H) będące odpowiednikami skali muzycznej.

Dzięki wyłuskaniu dźwięków z tekstu, Finneganów Tren, oprócz skomplikowanej i wielopoziomowej architektury literackiej i liberackiej, posiadł możliwość kompozytorską i wykonawczą. Krzysztof Bartnicki jednak na tym nie poprzestał i wykazał się jeszcze większą dociekliwością, zaczął drążyć i przeszukiwać „Finneganów Dźwięki”, wynajdując w nich utwory Haydna, Chopina, ale także motywy z „Gwiezdnych Wojen”!

Pretekstem dla mojego dzisiejszego miksu są właśnie te odnalezione przez Krzysztofa Bartnickiego utwory, które zamieścił on na swoim soundcloudzie. Poprzez różnego rodzaju edycje i obróbki dźwięku tychże utworów powstała nowa całość. Niekiedy ich źródło jest rozpoznawalne, by w innym miejscu się całkowicie zatracić.

%d bloggers like this: