2012-11-13 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze feat. Festiwal Ambientalny 2012

To już trzecia edycja Festiwalu Ambientalnego (odbywającego się w dniach 30-ego listopada oraz 1-2 grudnia we Wrocławiu), którą radio-alternator będzie zapowiadać, i którą będziemy dla Was relacjonować. W tym roku zaproszeni zagraniczni goście to Pole, Carbon Based Lifeforms, Rafael Anton Irisarri, Deaf Center oraz muzycy z Polski: Jacaszek, Szymon Kaliski, NmlsVasen Piparjuuri, An On Bast & Maciej Fortuna.

Jak co roku, w cotygodniowych podcastach będziemy przybliżać dokonania poszczególnych artystów. W tym tygodniu zestawimy ze sobą dyskografię Rafaela Antona Irisarriego oraz Szymona Kaliskiego, muzyków poruszających się na podobnym gruncie neo-klasyki oraz ambientu, jednak każdy z nich operujący własnym językiem.

Irisarii posiada w swoim dorobku kapitalny debiut Daydreaming dla Miasmah, którego sukcesu kolejnym wydawnictwom chyba nie udało się powtórzyć. W początkowej fazie twórczości często tworzył swoje nagrania w oparciu o partie fortepianowe (jak chociażby w „Lumbertonie”), obecnie nie stroni od drone’u i rytmizacji. Z kolei Szymon (który niedawno debiutował w wysmakowanym singapurskim labelu Kitchen, specjalizującym się w ekskluzywnych książkowo-płytowych edycjach) koncentruje się na kontrolowanej korozji ocieplanej melodią zamglonych odgłosów instrumentów, bądź trudnych do rozpoznania pocztówek-nagrań terenowych. Wnikamy pod powierzchnię czegoś niepozornego i intymnego.

1. Rafael Anton Irisarri – Lumberton
2. Wesolowski + Kaliski – 271011#3
3. Szymon Kaliski – So Indistinct
4. Rafael Anton Irisarri – Passage
5. Szymon Kaliski – Or Gently
6. Rafael Anton Irisarri – A Thousand-Yard Stare
7. Rafael Anton Irisarri – Embraced
8. Szymon Kaliski – With Grace
9. Szymon Kaliski – When Facing North
10. Rafael Anton Irisarri – Für Alina
11. Szymon Kaliski – Of Symmetry
12. Szymon Kaliski – For Stillness
13. Rafael Anton Irisarri – Waking Expectations
14. Rafael Anton Irisarri – Traces
15. Rafael Anton Irisarri – Deception Falls
16. Wesolowski + Kaliski – 281011#1
17. Szymon Kaliski – Or Detachment
18. Rafael Anton Irisarri – Fractal
19. Szymon Kaliski – By A Haze
20. Rafael Anton Irisarri – Lit A Dawn
21. Szymon Kaliski – Interlude I (With Peter Broderick)
22. Rafael Anton Irisarri – Voigt-Kampf

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: