2012-05-08 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze feat. Festiwal NowoBrzmienia 2012

radio-alternator.com rozpoczyna akcję patronacką kolejnej edycji Festiwalu NowoBrzmienia organizowanego przez Wrocławski Klub Formaty, a który odbędzie się w dniach 18-19 maja w klubie Włodkowica 21. Główną ideą przyświecającą festiwalowi jest promowanie alternatywnych artystów tworzących muzykę opartą na elektronice, a stylistycznie oscylującą pomiędzy trip hopem i jazzem przez breakbeat, hip hop aż po electro i avant pop włącznie. Oprócz tego trzeba nadmienić, że pomysłodawcy dbają również o to, by oprócz zaproszonych zagranicznych gwiazd (w tym roku będą to Boxcutter oraz iTAL tEK) promować ciekawych rodzimych artystów.

Nasze najbliższe audycje będą wprowadzeniem w muzyczny świat większości spośród artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Festiwalu NowoBrzmienia.

Pierwszymi, którzy zostaną zaprezentowani w sLow Audycji, będzie trio kiRk, których ubiegłoroczne wydawnictwo Msza Święta w Brąswałdzie, z miejsca okazało się wybitnym wydarzeniem na naszej alternatywnej krajowej scenie. Długie ponad dziesięciominutowe utwory zbudowane na hip-hopowym bicie, wzbogacone improwizowanymi partiami trąbki, a miejscami hałaśliwą pulsacją, okazały się wyrazistym i niespotykanym dotąd projektem.

Przygotowany miks to nagrania z Mszy Świętej w Brąswałdzie, otoczone zindustrializowaną przestrzenią z najnowszego wydawnictwa z Crónica Electronica Loud Listening. Zderzenie surowej tkanki nagrań terenowych z Loud Listening nadaje całości płyty kiRk ostrzejszego i wychłodzonego wymiaru.

1. Simon Whetham – Fabricaria
2. kiRk – Uroczysty Obiad w Dywitach
3. Giuseppe Cordaro – Acciaierie di Rubiera
4. kiRk – Prawdziwe piekło
5. Alessio Ballerini – Fincantieri
6. kiRk – Msza Święta w Brąswałdzie
7. Enrico Coniglio – Grandi Molini Italiani
8. Pure – Piercing Clouds With Laserguns
9. kiRk – Ortodoks
10. Attilio Novellino – Calme Cementi
11. Lawrence English – A Ballad For The Machine
12. kiRk – Naprawdę smutna popijawa
13. Our Love Will Destroy The World – Billowing Blackening Bliss

W każdy wtorkowy wieczór o godzinie 21:00 – zaprasza Paide.
sLow Audycja ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: