2012-03-06 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze

W sLow Audycji kontynuacja konceptu miniaturowego. Tym razem dwa wyjątkowe miksy. Na pierwszy z nich przypadają utwory Fuka Lata z wydanej w tym roku (nakładem Kondico Dreams) płyty Saturn Melancholia. Ten duet o eksperymentalnym zacięciu wyraźnie odchodzi od swoich wcześniejszych dokonań z Other Sides, której utwory miałem okazję już wcześniej prezentować. Połączenie dionizyjskiej energii z analogową psychodelią zaklętą w starych syntezatorowych brzmieniach wytwarza niewyraźne i zaszumione odbicia potencjalnych konkretyzacji zatopionych w zrewerbowanym niedookreśleniu. W tej migotliwej i pulsującej konstelacji głos LeeDVD staje się jedynym rozpoznawalnym drogowskazem, dzięki któremu zostajemy przeprowadzeni na drugą stronę tropikalnego lustra.

Druga z przygotowanych miniatur to próba połączenia wielu różnych tradycji w jedną całość. Miks rozpoczyna się od powolnego zdubowanego pulsu do którego stopniowo dołączają improwizowane i organiczne wątki pochodzące z utworów supergrupy Radian i stanowiące muzyczną kulminację miniatury. Całość zostaje sfinalizowana trzaskającym od cyfrowych drobin krajobrazem zatopionym w podskórnej repetycji.

Miniature003
1. Fuka Lata – Rainy Day
2. Fuka Lata – Flying Fuka
3. Fuka Lata – Saturn Melancholia
4. Fuka Lata – Life
5. Fuka Lata – Muse of the Introverted
6. Fuka Lata – Confide in Me
7. Fuka Lata – Ribbon of Red

Miniature004
1. G.H. – Ground
2. Radian – Feedbackmikro / City Lights
3. Radian – Nord 2
4. Ran Slavin – Nocturnal Rainbow Rising

W każdy wtorkowy wieczór o godzinie 21:00 – zaprasza Paide.
sLow Audycja ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: