2011-11-01 sLow Audycja ::: Audycja w woLnym wymiarze feat. Festiwal NowoBrzmienia 2011

Najbliższa odsłona sLow Audycji będzie poświęcona artystom mającym wystąpić 13-ego listopada w Klubie Włodkowica 21 we Wrocławiu podczas kolejnej edycji Festiwalu NowoBrzmienia. Największą gwiazdą tego wydarzenia będzie pochodząca z Czech Emika, której udało się podbić serca decydentom kultowej wytwórni Ninja Tune, gdzie pojawił się jej debiutancki album. Oprócz Emiki na Festiwalu pojawią dwa polskie projekty: Last Blush sytuujący się gdzieś pomiędzy melancholią lat 90., a fascynacją brzmieniem syntezatorów z lat 80.; drugim rodzimym zespołem jest duet B.R.O., którego muzyka przypomina dokonania innego polskiego składu, który zdobył uznanie na całym świecie, mowa o fundatorach postkomunistycznej melancholii, Skalpelu. Niemniej w mojej opinii B.R.O.som udało się wymknąć spod Skalpela, tworząc własny muzyczny język.

EMIKA – pochodząca z Czech wokalistka, mieszkająca od urodzenia w Anglii, która wdarła się praktycznie z ulicy do kultowej wytwórni Ninja Tune, gdzie wcześniej pracowała jako stażystka, przynosząc ze sobą zjawiskowe połączenie dubstepu z wpływami niemieckiej sceny elektro i popową wrażliwością. Za promowanie wokalistki wśród swoich fanów zabrał się Thom Yorke z Radiohead.

Last Blush – uczestnicy tegorocznej edycji Selector Festival oraz ArtPop Festival to polski duet tworzący szerokopojętą muzykę elektroniczną inspirowaną przede wszystkim najświeższymi dokonaniami z tego gatunku. W skład zespołu wchodzą Dorota Morawska (wokal, kompozycja) oraz Adam Nowak (kompozycja, produkcja). Ich wcześniejsze doświadczenia związane m.in. z udziałem w zespołach rockowych spowodowały, że repertuar Last Blush obejmuje zarówno masywne utwory, pełne agresywnych syntezatorów, jak również bardziej spokojne i nastrojowe kompozycje nawiązujące do trip-hopu i downtempo. Obecnie rozkręcają działalność koncertową, a w międzyczasie zajmują się kompletowaniem materiału na debiutancką płytę udostępniając kolejne utwory w sieci. Można ich posłuchać na portalu soundcloud.com/lastblush, a wszelkie aktualności i informacje koncertowe ukazują się na profilu facebook.com/lastblush.

B.R.O. – projekt powstał w 2008 roku. Tworzą go kuzyni Konrad i Jakub Zamojscy, którzy już od najmłodszych lat mieli do czynienia z muzyką, a samą produkcją zajęli się mając ich zaledwie po 12. B.R.O. to synteza wielu stylów, pomysłów i inspiracji, które przez wiele lat towarzyszyły im obu. We wspomnianym roku 2008 światło dzienne ujrzała pierwsza EPka – Etudes (self release), która była zbiorem 6 etiud stworzonych tylko i wyłącznie z sampli pochodzących ze starych polskich płyt jazzowych. To swoiste przetarcie szlaku dla dalszych dokonań duetu nie doczekało się oficjalnego wydania. Kolejna EPka – Analog People In A Digital World EP znalazła uznanie u Krzysztofa Kłubo, szefa londyńskiego labelu Noecho Records, który postanowił wydać ją w sierpniu 2010 roku. W przeciwieństwie do debiutanckiego dzieła B.R.O., na APIADW pojawiły się bogate aranżacje i innowacyjne pomysły, zarysowane na poprzednim wydawnictwie brzmienie osiągnęło tym razem poziom mistrzowski, zaś całość bazuje głównie na własnych próbkach/ samplach żywych instrumentów (perkusja, saksofon, pianino, harmonia).

1. B.R.O. – Microgrooves
2. B.R.O. – Record Head
3. Last Blush – Disappointed
4. Last Blush – Mystique
5. EMIKA – Common Exchange
6. EMIKA – FM Attention
7. Last Blush – Precious
8. Last Blush – Miserable
9. B.R.O. – Stylus
10. B.R.O. – Three Minutes
11. B.R.O. – Supply Reel
12. B.R.O. – Take-up Reel
13. EMIKA – The Long Goodbye
14. EMIKA – Pretend
15. EMIKA – Be My Guest
16. EMIKA – Double Edge
17. EMIKA – Count Backwards
18. B.R.O. – Tonearm
19. EMIKA – 3 Hours
20. EMIKA – Professional Loving

W każdy wtorkowy wieczór o godzinie 21:00 – zaprasza Paide.
sLow Audycja ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: