2011-05-07 GOOD NEWS: CHYMERA LIVE [cocoon, NRK] @ Melin Cafe, Wrocław

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 7 maja ekipa radia-alternatora wystąpi podczas imprezy Good News odbywającej się w Melin Cafe we Wrocławiu, której główną gwiazdą będzie Chymera przedstawiciel jednej z najbardziej szanowanych wytwórni minimal techno Cocoon Rec. Nasz alternatorowy skład będą wspierali znani dub specjaliści 77 oraz Yac. Poniżej przedstawiamy pełną informację nt. imprezy.

Nazwa imprezy: GOOD NEWS
Miejsce: Melin Cafe
Adres: Szajnochy 4
Miasto: Wrocław
Bilet: 15 PLN

Main Stage / house & techno:
CHYMERA LIVE [cocoon rec, NRK, connaisseur, dirt crew] – Berlin
TRICLE & STEPHEN MAHONEY [cloyment] – Dublin
DOT DOT LIVE [wired] – Wroclaw
VITEK JANSKY [!lectric play] – Wroclaw
KOZA Z NOSTRA [!lectric play] – Wroclaw
JURASZE [!lectric play] – Wroclaw

PATIO / Radio-Alternator dub techno showcase:
[77] [enypnion]
YAC [enypnion]
PAIDE [radio-alternator.com] – Wroclaw
ORU [radio-alternator.com] – Warszawa

Dubstep & D’n’B Room:
PROPAGANDA SOUNDSYSTEM [Opole]

——————————————

CHYMERA

Chymera pochodzi z Cork, Irlandia. W młodzieńczych lat był mocno zanurzony w różnych formach gitary. Wkrótce przeniósł się do Dublina gdzie rozwijał swoją karierę jako najpierw DJ a następnie producent skupiając się na różnych dźwiękach techno. W 2002 roku stawiał swoje pierwsze kroki w produkcji i w kolejne lata czynił postępy poprzez style muzyczne takie jak electronica, electro oraz bardziej tanecznych techno i house. Pomiędzy 2006 i 2007 pierwsze wydania poprzez wytwórnie Urban Torque jako „I Am An Exit”, Supreme Entertainment i Mezzotinto, utwór „Midnight at the Aquarium” szybko przyciągnęły uwagę wielu wytwórni house i techno. Wynikiem tego były kluczowe wydania na Ovum, NRK i Delsin, następnie ustanowił swój melodyjny styl rozpoznawalny przez DJ-ów i miłośników muzyki również. „Arabesque” stał się jednym z jego najpopularniejszych utworów, zamieszczony na wielu cenionych miksach wliczając Fabric 41 znakomitego Luciano. Rezultatem wydania „Umbrella” na wytwórni Ovum wybrany został jako trzeci najlepszy artysta chillout-owy 2007 w głosowaniu słuchaczy Beatport. Od tego czasu wydając na wytwórniach tak różnych jak Figure, Connaisseur, Komplex De Deep i Cocoon Recordings oraz wielu innych okazuje się wszechstronnym artystą produkując od deep house do głośnego techno zawsze z jego melodyjną marką. Po trzech latach spędzonych w Barcelonie, Chymera przenosi się do Berlina w 2010 gdzie jego live-act czy DJ miks cieszą się dużym zainteresowaniem w najlepszych klubach Azji, Australii, Ameryki oraz całej Europy.

TRICLE aka Mahomet

DJ/producent – Mieszkający na codzień w Dublinie. Od 2006 związany z irlandzką sceną techno-house. Od 2008 większość czasu spędza w studiu, pogłębiając muzyczną wiedzę, tworząc melodyjno-hipnotyzujące produkcje. Wraz ze Stephenem od początku 2011 związany z klubem Twisted Pepper.

STEPHEN MAHONEY

DJ/producent – Irlandia, Dublin. Łakomy kolekcjoner czarnych placków, od ponad 10 lat uaktywnia się jako najpierw klubowicz, nastepnie DJ grając w popuralnych na wyspie klubach. Rozwijając swoją karierę w 2008 przenosi się do studia gdzie jak mówi jest to naturalną progresją. Obecnie wraz z Tricle organizują klubową noc w Twisted Pepper.

DOT DOT

Dot Dot to muzyk, performer, designer. Projektuje lampy dla firmy chors.pl a wolną przestrzeń twórczą wykorzystuje na tworzenie muzyki.

Ma kilka występów na koncie m. innymi w radio Szczecin, klubie Esculap:
W czerwcu wychodzi jego album – City Animal. Ambientowo – minimalowa podróż po zakątkach miasta. W Kwietniu EP „Y”.
Jego live set „Wired” to mieszanina techno i dub oraz abstrakcyjnych wizualizacji generowanych na żywo w rytm i brzmienie muzyki.

[77]

[77] czyli Tomasz Karczewski, połowa duetu Echo_TM odpowiedzialnego za wyśmienity vinyl „Skylarking” (z gościnnym udziałem Trevora Hanley’a) wydany w 2009 roku nakładem Kanu Kanu, to producent muzyczny i realizator dźwięku, członek kultowego kolektywu Wszystkie Wschody Słońca. Jego nagrania tworzone pod aliasem [77] to wypadkowa fascynacji muzycznych, których głównym punktem odniesienia jest produkcja utrzymana w stylu jamajskiego dubu, wzbogacona elektroniką wywodzącą się z nagrań Basic Channel oraz Chain Reaction. [77] w swoim dorobku ma cztery ep’ki wydawane w polskich net-labelach: ENYPNION, AFTERBEAT i QUNABU.

YAC

Korzenie muzyczne Yaca są rozległe i splątane, sięgają szerokiego zakresu brzmieniowych tradycji – od death metalu, po awangardę, na smolistym dubie kończąc. Dzięki tak bogatej wiedzy, konsekwentnie rozwijanej i pogłębianej, muzyka, którą tworzy Yac wypełniona jest cytatami ułożonymi w nową i nieprzewidywalną jakość. Jego selekcje przygotowywane z pietyzmem w zaciszu domowym, bądź prezentowane podczas występów live spotykają się z dużym uznaniem, czego dowodem są chociażby ubiegłoroczny podcast dla JUNOMI, esencjonalna synteza katalogu polskiego tech-dubowego labelu ENYPNION, czy najnowsze dzieło Yaca „versions”, w którym wykorzystał i zedytował ponad 700 sampli z 200 utworów budując zupełnie nowe całości wyłaniające się z micro-cut-up’owej narracji.

PAIDE

Bedroom DJ (okazjonalnie grający live), twórca liberacki, związany z działem liberatury krakowskiego interdyscyplinarnego magazynu o kulturze Ha!art. Recenzent muzyczny, aktywny działacz wrocławskiego radia internetowego www.radio-alternator.com, odpowiedzialny za audycje Bass Me In, sLow Audycja, koordynujący projekt Guest-Cast oraz dział poświęcony liBeraturze. W swoich setach wykorzystuje muzyczną erudycję, tworząc miksy będące pretekstami dla różnych tradycji: ambientu, awangardy, dnbassu, dubstepu, juke, deep techno.

MAJERANEK / ORU

Obok Paide główny trzon wrocławskiego radia internetowego www.radio-alternator.com, odpowiadający za audycje: Błogo Stań oraz Audycja Kominy. Majeranek / Oru to również niestrudzony poszukiwacz o otwartej głowie chłonącej różnorodne dźwięki, zagorzały piewca berlińskiego dubu. Swoje umiejętności i muzyczną bibliotekę miał okazję prezentować podczas cyklicznych spotkań w krakowskim klubie Eszeweria, łącząc niejednokrotnie muzyczne sety z kinem eksperymentalnym.

%d bloggers like this: