2009-11-12 Bass Me In

To będzie już czwarta odsłona (a druga w pełnym wymiarze) w Bass Me In prezentacji polskich producentów dubstepowych.  Tym większą mam przyjemność rekomendować dzisiejszą audycję, ponieważ usłyszycie całkiem nowy zestaw i utworów i ich twórców, zestaw cechujący się dojrzałością i indywidualnością.

Posłuchaj podcast audycji

[audio:http://www.archive.org/download/2009-11-12BassMeInByPaideRadio-alternator.com/bass_me_in_37.mp3]

Na miks złożyły się różnorodne kawałki: surowe i minimalistyczne (Anansi, Tehnik), przyprawione mrocznym i zabrudzonym ciężarem (Jeekoos, Hansollo, Paranoise) albo nawiązujące do „kingstone’skiej” tradycji (Radikal Guru, Kwazar).

Anansi jest kolejnym projektem R33lc4sha – dziennikarza i dj’a, który sprowadził do Polski wirusa dubstepu organizując pierwsze imprezy z nowymi dźwiękami z UK. Zagnieżdżonego w ten sposób w Lublinie bakcyla, szybko zaczęły łapać inne miasta. W charakterze producenta, R33lc4sh wydaje również pod pseudonimem Grim Feast, jednak Anansi jest jego pierwszym w pełni autorskim pomysłem. Jak sam mówi, mieści w nim wszystko, co zawsze chciał robić, ale się bał.

Faktycznie całą jego produkcję spaja element niepokoju. Słuchając tracków Anansi z pewnością nie płynie się na fali ciepłych wibracji dubu. Kawałki pulsują chłodem, co czyni z R33lc4sha dość niekonwencjonalnego dubsteppera. Podpisany pod rumuńskim labelem DubKraft Records, prowadzonym przez Alien Pimp, Anansi jako pierwszy z Polaków zdołał wydać swoje kawałki.” [Poliż dubstep, www.autentyk.info]

http://www.myspace.com/compeanansi

Hansollo to legendarny zajawkowicz, który jeszcze na planie „Gwiezdnych Wojen” dokonał zniszczenia planów Dartha Vadera i objawił się w pełni chwały jako tworzący poza wszelkimi szufladkami producent i DJ drum’n’bassowy.

W jego muzyce atmosferyczna przestrzeń zostaje nasycona dubstepowym basem, a jungle’owa motoryka jest pretekstem do ukazania pełnej siły dark stepu, która wciąga bardziej niż Calyx i i Klute razem wzięci.

http://www.myspace.com/hansollo

„Mieszkający od 1987 roku w Stanach, JeeKoos do dubstepu dochodził poprzez punk, metal oraz jungle i drum and bass. Przesiąknięty mocno amerykańską odmianą dubzów, jako jedyny z polskich producentów bardzo mocno miażdży dźwiękiem, zdecydowanie uznając wyższość niskich tonów. Miksującego Dzikusa można usłyszeć w soboty na antenie Dubstep.fm, gdzie wraz z kolegami prowadzi audycję Part Time Sucker Radio – jeden z lepszych programów w ofercie amerykańskiego radia.

W setach JeeKoosa często przewijają się kawałki FS Dana i Substacji, co sprawia, że polscy producenci zaczynają być kojarzeni przez innych dj’ów amerykańskich. Wydana w 2008 roku przez DubFront Records, epka ‚Form Of Communication’ zawiera oryginał autorstwa Dzikusa oraz jego sześć remiksów zrobionych przez znanych producentów ze Stanów.” [Poliż dubstep, www.autentyk.info]

http://www.myspace.com/jeekoos
http://www.jeekoos.com/

Kwazar. Od kiedy w 2000 roku za pośrednictwem Radiostacji, na której terenie i antenie działał przez kolejne trzy lata wyszła na jaw jego muzyczna pasja, wielokrotnie przemierzył imprezową Polskę wzdłuż i wszerz. W 2005 i 06 roku współpracował też z Polskim Radiem Bis (audycje, sety i występy), a od 2007 również z Radiem Kampus.

Jego gust muzyczny ewoluował dzięki radiowemu doświadczeniu oraz setkom zagranych imprez. Choć pierwsze dj’skie kroki stawiał na scenie drum’n’bass, obecnie w swoich setach i produkcjach nie uznaje granic. Zaskakuje publiczność eklektyczną mieszanką całego spektrum d’n’b, jungle i dubstepu, surfując w tempie 60 – 200 bpm. Krakowska Gazeta podsumowała jego styl krótko – sety zmieniające kolory – co najlepiej oddaje jego pseudonim i sam temperament…

Kwazar doskonale odnajduje się również w towarzystwie sound systemowym. Występuje okazyjnie z wokalistami takimi jak Pablopavo, Cheeba, Wiosna, czy Duże Pe. Razem z mi-ką tworzy projekt Drummin Jammin organizując sesje instrumentalno-dj’skie w szybszych połamanych rytmach. Jest też organizatorem pierwszej cyklicznej imprezy dubstepowej w Warszawie Dubstep Finest.

Nałogowo zajmuje się produkcją. Poza autorskimi pieśniami zremixował numery Smolika, Vavamuffin, Masali, EastWest Rockers, czy The Banglers. Lubi zaskakiwać oryginalnymi blendami i świeżymi, często niewydajnymi produkcjami polskich i zagranicznych producentów. Swoja muzyczną pasję wzbogaca wiedzą zdobywaną na realizacji dźwięku w warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Absolwent Red Bull Music Academy w Barcelonie z 2008 roku.

http://www.myspace.com/djkwazar

„Natomiast na styku jasnej i ciemnej strony mocy ulokował się Paranoise – chłopiec, który od 2 lat współtworzy szkocką scenę dubstepową. Swoją muzykę określa jako futurystyczną fuzję różnych gatunków i właśnie ten brak określonych reguł najbardziej interesuje go w dubzach.  Jego produkcje starają się oddać mroczny rollujący klimat z lekka nutką chilloutu.” [Poliż dubstep, www.autentyk.info]

http://www.myspace.com/paranoiseoptimal

Mateusz Miller aka Radikal Guru – producent, dj i instrumentalista urodzony w Polsce. Od 4 lat mieszka w Cork (Irlandia). Duży wpływ na jego działalność mają prekursorzy muzyki Dub tacy jak: King Tubby czy Scientist. Rozgrzewając parkiety w Irlandii oraz Amsterdamie gdzie jest rezydentem wraz z mc Sun of Selah z Subfm Londyn łączy brzmienia roots reggae z dubstepem.

Dotychczas ukazały się jego trzy single na winylu wydane przez Dubbed Out Records w Wielkiej Brytanii: „Strong dub”/”New decade”, „Conspiracy”/”Subba dub” oraz „Rudeboy Skank”/”Kingston Town”. Oprócz tego dostępne są dwa bootlegi, „Radikal Guru meets Scientist – No Good” oraz remix kawałka „Chase the Devil”. Oba single spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. W tym tygodniu wyszedł singiel z nowymi numerami „Ahmed” i „Dub Down Babylon” wydany nakładem Dubbed Out Records.

http://www.myspace.com/radikalgurumasterplan

Tehnik aka Mariusz B., łódzki producent dnb/dbstp, zabawą z muzyką zainteresował się jeszcze w czasach gdy męczył wzrok gapiąc się w czternastocalowy telewizorek podłączony do Amigi 500 na której to bawił się trackerami, może nie do końca wiedząc co robi oraz oglądał różne dema scenowe które trafiały w jakiś sposób w jego ręce.

Dawniej zaangażowany w różne projekty hip-hopowe, które nie osiągnęły większej popularności ale pozwoliły na zdobycie cennego doświadczenia. Od zawsze jednak fan muzyki elektronicznej i to w jej obrębie się obraca. Kolekcjoner vinyli (ale nie maniakalny), całą swoją produkcję opiera na nowoczesnym oprogramowaniu.

Znajomym Tehnika wiadomo nie od dziś że głównym jego wrogiem jest lenistwo, z którym może nie zaciekle, ale jednak nieustannie walczy, choć wiele bitew przegrał. Znany jest też z tego że gadaniem o muzyce, technice, produkcji itd. potrafi zamęczyć najwytrwalszego maniaka tych dziedzin.
Obecnie w przygotowaniu jest kilka projektów spod znaku zarówno dbstp jak i dnb, które przy odrobinie szczęścia mają szansę wypłynąć na szersze wody.

————————————

1. l.u.c. – Reżim Pana Tikacza (Kwazar remix master)
2. Jeekoos – Form Of Communication (Acid Reload Mix)
3. Hansollo – Positive Vibes
4. Radikal Guru – Dub down Babylon
5. Anansi – Fluids
6. Radikal Guru – Conquering dub
7. Hansollo – Dub Boy
8. Jeekoos – Scar Tissue
9. Jeekoos – Invasion
10. Tehnik – Balmora
11. Paranoise – Aqua
12. Anansi – Star Child
13. Paranoise – Late Night Swing
14. Tehnik – Wheather Underground
15. Anansi – Empire
16. Radikal Guru – Ahmed
17. Tehnik – Animal
18. Jeekoos – Obliteration
19. Jeekoos – Elevation
20. Morphy – Version (Paranoise Remix)
21. Hansollo – Late Night Tales (feat. Monolity)

————————————

jeśli nie widzisz player’a, posłuchaj set tutaj – plik m3u

————————————

Czwartek, godzina 21:00 – zaprasza Paide!

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: