2009-09-03 Bass Me In

Posłuchaj podcast audycji

PlayPlay

Dzisiaj w Bass Me In będzie miała kolejna, trzecia już prezentacja polskich producentów dubstepowych. O ile w dwóch wcześniejszych edycjach utwory rodzimych producentów stanowiły punkt wyjścia dla przygotowywanych miksów (w ich trakcie pojawiały się również produkcje zagraniczne), tym razem cały set został przygotowany tylko w oparciu o polskie produkcje.

W dzisiejszym miksie będzie okazja wysłuchać utworów przestrzennych i atmosferycznych (Dr Pytor, Substep Infrabass), na wskroś minimalistycznych (Q600), wykorzystujących masywne bity i ocierających się o rootsowe i orientalne klimaty (Kasierr, Kaosbreed, ptr1).

Dr Pytor

Dr Pytor

Dr Pytor – urodził się i mieszka w Krakowie.

Na scenie muzycznej obecny jest od wielu lat. Na początku grał na gitarze elektrycznej w jazzowo-rockowej kapeli, dopóki nie zapoznał się z programem do robienia muzyki Fruity Loops. Jego pierwszymi muzycznymi facynacjami były Joy Division, Cocteau Twins, Laibach, potem nastapiła 4-letnia fascynacja jazzem. Jego największymi fascynacjami w muzyce elektronicznej są Autechre, Plastikman, Monolake, Scorn, Muslimgauze, Photek.

Pierwszy utwór Dr’a Pytora powstał w 2001 roku, kiedy miał obsesję na punkcie drum’n’bassu. Pięć lat później po raz pierwszy usłyszał Dubstep i zakochał się w tym gatunku od pierwszego wejrzenia. W 2009 roku wydał ep’ke dla F.4.T MusicDr. Pytor EP. Poza tworzeniem dubstepu Dr Pytor stworzył muzykę do filmów Luna (2007) oraz Panoptikon (2009).

http://f4tmusic.com/

Substep Infrabass

Substep Infrabass, producent, który dzięki charakterystycznemu dla siebie brzmieniu (o swoistym ciężarze i mrocznej atmosferze), w krótkim czasie zyskał uznanie na polskiej scenie dubstepowej, jak również i za granicą, czego dowodem są wydawnictwa dla takich labeli jak Filthy Digital, Apparition Records oraz Substopia. Jest również kolejnym reprezentantem oprócz Dr’a Pytora którego produkcje wydał label F.4.T Music.
http://www.myspace.com/substepinfrabass
http://www.myspace.com/substepinfrabassexp

Kaosbreed

Kaosbreed

Kaosbreed to owoc współpracy dwóch producentów Ptr 1 i McQ, których połączyła wspólna zajawka na generowanie dźwięków.

Kaosbreed cały czas ewoluuje – choć obecnie najbliżej mu do dubstepu, nie jest to projekt ukierunkowany na jeden konkretny styl, co jest wynikiem głównie muzycznych odchyłów obu jego założycieli. Wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej spotykają się tu z jamajskimi tradycjami; całość przeciśnięta przez dubowe pogłosy i przestrzenie – to wszystko zawarte jest w dźwiękach Kaosbreed.
http://www.myspace.com/kaosbreed

Ptr1

Ptr1

Ptr1 –  producent, realizator, DJ; zarażony dubowym wirusem od dobrych kilku lat dłubie i gmera w sprzęcie i oprogramowaniu stale poszukując nowych dla siebie form wyrazu. Współwinny powstania przymierza kryjącego się pod nazwą Kaosbreed w ramach którego krąży po kraju atakując uszy niczego nie spodziewających się bogobojnych rodaków dawką soczystego basu i nie tylko.

Jako DJ wierny winylowej płycie, zaś występując na żywo nienawidzi granic w zakresie wykorzystywanych środków sprzętowych co bywa przyczyną jego częstych niedyspozycji finansowych i dysfunkcji kręgosłupa. Zdeklarowany wyznawca MPC, space echa i gitary basowej.
http://www.myspace.com/peteerone
http://www.myspace.com/kaosbreed

Kasierr

Kasierr

Kasierr – Beatmaker w wolnych chwilach i Mc na 1/2 etatu, motor napędowy i promotor Polskiego Grajmu, wiecznie zajęty czymś innym, ale na zawsze oddany brudnym i połamanym dźwiękom.
www. plgrime. blogspot. com

Q600

Q600

Q600
1. Lubi grac w Heroes 4.
2. Abletona Live tez lubi ale do tworzenia.
3. Kiedy kupił sobie rower (Felt Q600), Siwy ochrzcił go ksywą Q600.
4. Lubi techno i garage.
5. Oraz bas :)
6. Jak basu jest więcej to lubi bardziej :)
7. Pomyślał, że jak napisze bio w punktach to będzie ładniej ;)
http://www.myspace.com/q600

————————————

1. Q600 – Q
2. Dr Pytor – The Walrus
3. Q600 – Inside Metal Pipe
4. kaosbreed – open your dub (anansi remix) / Dr Pytor – Mao Tse Jung
5. Dr Pytor – The Thorn
6. Ptr1 – Fairy Tales
7. Dr Pytor – V.B.R
8. Q600 – crystal
9. Substep Infrabass – Ancientech
10. Dr Pytor – Dream Tim
11. Q600 – spoiled
12. Kaosbreed vs. Jah Shaka – Name Of Dub
13. Kasierr – True Lies
14. Kasierr – H
15. Q600 – shinzon
16. Dr Pytor – Drive 54 [new mixdown] / Substep Infrabass – Apnea
17. Q600 – giblabable
18. Dr Pytor – Gimme a break won’t you
19. Ptr1 – gone east
20. Kasierr – Taliban

————————————

jeśli nie widzisz player’a, posłuchaj set tutaj – plik m3u

————————————

Czwartek, godzina 21:00 – zaprasza Paide!

Bass me in ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.