2009-07-16 Bass Me In

Posłuchaj podcast audycji

PlayPlay

W trakcie dzisiejszej Bass Me In mam ogromną przyjemność zaprezentować kolejny set, którego przyczyną i pretekstem są polscy dubstepowi producenci. Można śmiało powiedzieć, że ich dźwięki to dojrzałe produkcje na światowym poziomie cechujące się mroczną i przestrzenną atmosferą (Substep Infrabass), potężnym wwiercającym się w uszy ciężarem (Tom Encore), minimalistycznym i oszczędnym sznytem (Blackleg) bądź elektroidalnym zacięciem (Sub Junkies). To właśnie oni będą stanowić główny trzon dzisiejszego mixu, a wystąpią w towarzystwie takich producentów jak: Benga, Vaski, Decklyn, Current Value & Rodell, Black Sun Empire.

Chciałbym też podziękować Tomowi Encore, Blackleg’owi, Sub Junkies, Substep’owi Infrabass za podzielenie się ze mną swoimi dźwiękami.

Blackleg

Blackleg – polski producent i dj. Przygodę z muzyką rozpoczął wraz z pojawieniem się w domu pierwszego komputera. Wychowany na dźwiękach J. M. Jarre’a, Vangelis, M. Bilińskiego rozbudził w sobie pasję do muzyki elektronicznej. W 1997 roku nastąpił pierwszy kontakt z muzyką klubową. W jego mieście grano wtedy głownie minimal oraz detroit. W 1998 roku przyszła pora na drum’n’bass. Zafascynowany tym gatunkiem zaczął tworzyć pierwsze produkcje na nieśmiertelnym FastTrackerze. Jako producent starał sie rozwijać swoją pasję, w 2002 roku zgłosił się do udziału w konkursie dla producentów muzyki połamanej „Made In Poland” organizowanym przez legendarną załogę Sonic Trip. Jego utwór „Life Arena” znalazł się w finałowej dziesiątce. Rok później podczas drugiej edycji konkursu w finale znalazł sie jego „Monolith”. Utwór ten znalazł się również na oficjalnej składance „1st Selection of Made In Poland”.

Przygoda z graniem rozpoczęła się w 2002 roku kiedy to wraz z dj. Magnetic, dj. Exasperem oraz dj. Evilem zaczęli organizować w Częstochowie imprezy drum’n’bass. W roku 2004 wraz z Magnetic’em, dj. Peet’em z Łodzi oraz z mc. JBM’em założyli crew Partizans. W składzie tym grali w Krakowie, Katowicach, Tychach, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi i innych miastach. Obecnie Blackleg skupia się na produkcji, w 2007 r. porzucił drum’n’bass na rzecz dubstep’u i w tym gatunku dziś czuje się najlepiej.

Tom Encore aka Fizyk

Tom Encore aka Fizyk (Tomasz Stempniewicz) to producent i dj urodzony i mieszkający w Warszawie. Od zawsze lubił gorzką czekoladę i jazdę na rowerze. Kiedyś polubił też muzykę. Debiutował na scenie w 2003, był to okres fascynacji ciężkim drum’n’bassem. Po dziesiątkach występów w całym kraju i przemierzeniu milionów kilometrów światłowodów, wciąż poszukuje nowych brzmień.

Obecnie nie istnieje styl w muzyce elektronicznej, któremu gotów byłby się poświęcić w całości – zbyt mocno ceni pozostałe. Jeśli potrzeba, połączy w secie dnb z electro, zgra dubstep z hip-hopem i skwee a nawet zrobi niezłą lasagne. Jego utwory wydały m.in. dubstepowy Rottun Recordings (CA) i drum’n’bassowa Soultropia (PL). Został obwołany DJ’em roku 2008 w głosowaniu użytkowników dnb.pl.

SUB JUNKIES

SUB JUNKIES jest to projekt, który narodził się w głowach dwóch osób z Polski. DJ/Producent eRAeFI oraz MC/DJ/Producent Wuzet (Zbrodnia). Od lat współpracując ze sobą penetrowali różne gatunki i style muzyczne starając się znaleźć brzmienie, które najdokładniej odzwierciedlałoby ich definicje muzyki underground.
Pierwszą styczność z tworzeniem muzyki mieli pod koniec lat 90. eRAeFI debiutował jako producent w nielegalnym projekcie dwóch MC’s „Punkt Widzenia – Domówka”. W 2002 zajął się kolejną płytą PW „Eksploracje” wydaną przez Universal Music Polska. Na płycie tej zadebiutował też Wuzet jako MC.
Tworząc Hip-Hop, ocierając się o Dancehall w 2003 poznali londyńską scenę Grime. Te świeże inspiracje sprawiły, że ich bity stawały się coraz mroczniejsze i szybsze czego owocem był projekt „Komercyjna Zbrodnia – Zbrodnia Pierwszego Stopnia” (Wuzet, Breku, Kosmo, Blady Kris). eRAeFI w tym samym czasie współpracował również z innymi wykonawcami przy projektach: „Kowal – Dobry Towar”, „Maciora – I tak ci to ukradną”, „WSZ & CNE – Jeszcze raz”.
W 2005 nastąpił przewrót gdy obydwoje wyemigrowali w poszukiwaniu lepszego życia. Obecnie osiedleni w UK, zostali porażeni brzmieniem basów w muzyce dubstep. Pchnęło ich to do stworzenia projektu całkiem innego od dotychczasowych.
Specyfiką brzmienia SUB JUNKIES jest niskie pasmo oscylatorów, dużo filtrów, a wszystko to w okolicach 140bpm.
Obecnie kończą pracę nad kolejnym albumem „Zbrodnia – Dzieci Basu”.

Substep Infrabass

Substep Infrabass, producent, który dzięki charakterystycznemu dla siebie brzmieniu (o swoistym ciężarze i mrocznej atmosferze), w krótkim czasie zyskał uznanie na polskiej scenie dubstepowej, jak również i za granicą, czego dowodem są wydawnictwa dla takich labeli jak Filthy Digital, Apparition Records oraz Substopia.

————————————

1. Lune.- Jejune
2. Substep Infrabass – The Entity
3. The Faun – Sensi Smoker
4. Blackleg – 10000ft
5. Tom Encore – Pyramid dub
6. Benga – Buzzin’
7. Blackleg – Vertigo
8. 3rdeye & sjouk – Apocalypto VIP
9. Tom Encore – Recoil
10. Vaski – Murder
11. Decklyn – Sun
12. Blackleg – Venom
13. Benga – One million
14. Sub Junkies – Electric schock
15. Substep Infrabass – Monotonium
16. Decklyn – Resurrect
17. Black Sun Empire – Dyneema
18. I Wannabe – Blind (Now I See)
19. Rumble Junkie – Bassault
20. Blackleg – Discoboy
21. Organikisimness – Blizzard
22. Current Value & Rodell – Corridor

————————————

jeśli nie widzisz player’a, posłuchaj set tutaj – plik m3u

————————————

Czwartek, godzina 21:00 – zaprasza Paide!

Bass me in ::: listen here

The music we’re playing is not for commercial purposes. If you like it please support the artists by buying their records.

%d bloggers like this: